20. Anglia–Svédország 2–0 (Vb-negyeddöntő, 2018)
19. Franciaország–Anglia 2–1 (Eb-csoportmeccs, 2004)
18. Anglia–Skócia 3–2 (barátságos, 2013)
17. Anglia–Panama 6–1 (vb-csoportmeccs, 2018)
16. Anglia–Kolumbia 2–0 (vb-csoportmeccs, 1998)
15. Anglia–Lengyelország 3–0 (vb-csoportmeccs, 1986)
14. Anglia–Spanyolország 3–2 (Nemzetek Ligája-elődöntő, 2018)
13. Anglia–Skócia 2–0 (Eb-csoportmeccs, 1996)
12. Argentína–Anglia 2–2 (tizenegyesekkel továbbjutott Anglia) (vb-nyolcaddöntő, 1998)
11. Anglia–Írország 13–0 (1882)
10. Franciaország–Anglia 1–3 (1982)
Valószínűleg ez a legjobb rajtja Angliának a világbajnokságokon. A csapat szó szerint az első perctől kezdve ragyogó volt. Bryan Robson mindössze 27 másodperc elteltével betalált, ám a félidõ közepén Gerard Soler kapujába is bekerült a labda. Robson mégis szerzett egy újabb gólt a második félidőben, mielőtt Paul Mariner fontos harmadik gólja zárta le a meccset. Ezzel Anglia kikövezte az útját a kiismerhetetlen csoport tetejére, háromból három győzelemmel.
9. Anglia–Horvátország 4–2 (2004)
A Franciaország elleni vereség (1–2) és a Svájc elleni győzelem (3–0) után Angliának le kellett győznie a horvátokat, hogy bejussanak a 2004-es Eb negyeddöntőjébe. Nem is kezdődhetett volna rosszabbul a meccs, Niko Kovac már az 5. percben betalált. De miután Paul Scholes betalált, előlépett az ország új hőse, Wayne Rooney, aki duplázott, így 3–1-re ment Anglia. Majd volt még egy kis izgalom 3–2-nél, de Frank Lampard aztán a nyolc közé lőtte a Háromoroszlánosokat.
8. NSZK–Anglia 1–1 (tizenegyesekkel győzött az NSZK) (1990)
Az olaszországi vb-n az ország újra beleszeretett a csapatába. Egy olyan torna volt ez, amelyen tényleg valós esély volt arra, hogy Anglia hazaviszi a serleget. Sokáig emlékezetes elődöntőt vívott Anglia az NSZK-val, Andreas Brehme megpattanó szabadrúgásgóljával vezettek a nyugatnémetek, Gary Lineker egyenlített. A hosszqabbítás idegfeszítő volt. Jürgen Klinsmann elszúrt néhány helyzetet, a nagy angol kedvenc, Paul Gascoigne pedig sárga lapot kapott, ami miatt akkor is kihagyta volna a döntőt, ha Anglia bejut. David Platt gólját les miatt nem adták meg. A tizenegyespárharcban aztán előjött az angol átok, Stuart Pierce és Chris Waddle is hibázott. Szerencsére a németek mindegyik rúgója hibázott. Ja, sajnos nem…
7. Anglia–Kolumbia 1–1 (tizenegyesekkel Anglia jutott tovább) (2018)
Mindenki emlékszik, hol volt azon a napon: Anglia végre tizenegyespárbajt nyert! Harry Kane góljával vezettek az angolok, és amikor Jordan Pickford hárított Mateus Uribe nagy helyzeténél, már azt lehetett gondolni, hogy az előny kitart. De aztán a hajrában Yerry Mina összetörte az angol szíveket a góljával. Ekkor mindenki elkönyvelte, hogy Anglia búcsúzik, mert soha nem szokott tizenegyesekkel továbbjutni. Ám Gareth Southgate csapata nem omlott össze, a lőpárbajban Pickford pedig nemzeti hőssé vált, Anglia a nyolc közé jutott.
6. Anglia–Argentína 1–0 (2002)
Miután négy évvel korábban az argentinok ellen estek ki, eljött a lehetőség a bosszúra. Ez a győzelem a csoportkörben azzal a reménnyel kecsegtetett, hogy Argentína akár világbajnok is lehet. Természetesen David Beckham rúgta be a győzelmet jelentő tizenegyest, miután az 1998-as nyolcaddöntőben mindenki őt hibáztatta, hogy a kiállítása vezetett az argentinok elleni vereséghez.
5. Németország–Anglia 1–1 (tizenegyesekkel Németország jutott tovább) (1996)
Ez még ma is fáj Angliának. Egy ország omlott össze bánatában. Hazai Európa-bajnokság. Elődöntő. Tömött Wembley. Anglia vezet Alan Shearer góljával. Minden adott a bosszúra 1990-ért, és arra, hogy 30 év után Anglia újabb tornát nyerjen. Ám az álomból rémálom lett. Csak 14 percig vezetett a házigazda, aztán Stefan Kuntz egyenlített. A hosszabbításban Darren Anderton kapufát lőtt, Paul Gascoigne, a hazatérő tékozló fiú pár centivel maradt le egy beadásról, amikor üres kapuba lőhetett volna. A tizenegyespárbajban aztán szegény Gareth Southgate lett a negatív hős, hibázott, és egy nemzet átkozta el a nevét.
4. Anglia–Hollandia 4–1 (1996)
Látványos stílusban futballozva jutott be Anglia a hazai rendezésű Eb-n a negyeddöntőbe. Egyértelmű dominancia volt Alan Shearer és Teddy Sheringham két-két góljával, Patrick Kluivert már csak 4–0-nál tudott szépíteni. Ha maradt volna a 4–0, Skócia jut tovább másodikként, Hollandia esik ki, így viszont fordítva történt.
3. Anglia–Görögország 2–2 (2001)
A selejtezők utolsó meccsén az angoloknak egyetlen pontra volt szükségük otthon a görögök ellen, hogy kijussanak a 2002-es vb-re. Aztán jött a sokk: Rio Ferdinand hibázott a védelemben, Angelosz Hariszteasz pedig vezetést szerzett a vendégeknek. Teddy Sheringham egyenlített ki, de aztán Ferdinand újabb fiaskója után megint a görögöknél volt az előny Demisz Nikolaidisz találatával. A rendes játékidő lejárt, és a ráadásban szabadrúgáshoz jutott Anglia. David Beckham állt a labda mögé. Azelőtti öt utolsó szabadrúgása csapnivaló volt, de ezt tökéletesen eltalálta, és ettől mindent megbocsátott neki az Old Trafford népe. még azt is, amit el sem követett.
2. Németország–Anglia 1–5 (2001)
A görögök elleni thrillert azonban megelőzte egy felejthetetlen este Berlinben. Németország addigi története során egyetlen selejtezőt veszített hazai pályán – Angliának sem volt sok esélye. Ilyen gálára senki sem számított. Sven-Göran Eriksson csapata minden poszton kimagaslót alkotott David Seamam kapustól Michael Owenig, aki triplázott. Pedig Carsten Jancker 6. percben szerzett góljával a németek vezettek, de Owen három gólja mellett szerzett egyet Steven Gerrard is, a kegyelmdöfést pedig Emile Heskey adta meg. 5–1, és még Heskey is gólt szerzett – felfoghatatlan.
1. Anglia–NSZK 4:2 (1966)
Nincs vita. Vb-döntő, hazai pályán, a németek ellen. És a győzelem. Kell ennél több? A triplázó Geoff Hurst második gólja, amely a hosszabbításban 3:2-re alakította az állást, azóta is vitatott, hogy benn volt-e vagy sem. A szovjet partjelző szerint igen. Abban a pillanatban Nyugat-Németország térdre rogyott.
Forrás: FourFourTwo.com