Szöveg Si Hawkins
Ennél stílusosabban aligha lehetne megérkezni. Newcastle repülőterén sarkvidéki időjárás és hóvihar tombolt 1996 januárjában. Egy szőrmekabátos alak közelített a terminálokhoz, messziről nézve akár Elizabeth Taylor is lehetett volna valami szibériai helyszínen. Így érkezett meg Faustino Asprilla az észak-angliai vidékre, Tyneside-ba, ahol a csatárok szerelmeseit sohasem látott focival nyűgözte le, ráadásul mint divatikon sem volt elhanyagolható.
„Azok a bizarr pólók – sóhajt egykori csapatkapitánya, Rob Lee. – Szőrmekabátjai takarásában mindig szedett-vedetten, rendetlenül görnyedezett. Ha David Ginola kezébe adunk egy fekete nejlonszatyrot, onnantól azt is dollármilliókért lehet árulni. Tino bármit is vett fel, úgy nézett ki, mint egy csöves.”
Ilyen idők jártak. A kolumbiai szupersztár egyenesen Olaszországból érkezett, és csak egyetlen butikot kedvelt Newcastle-ben, a Disney-boltot a Metrocentre bevásárlóközpontban. Ő nem Guccit, hanem Goofyt szerette. Ennek ellenére nem Miki egér típusú futballista volt.
„Nem is gondolnád, mennyire gyorsan mozdult – idézi fel Lee. – Azzal a görbe lábával azt gondoltad volna, hogy egy másodperc alatt leszereled, ő viszont egy szempillantás alatt olyan varázslatot csinált a labdával, amiről mások legfeljebb álmodhattak.”
A pályán kívül is képes volt meglepni társait váratlan húzásaival: megrugdosott egy buszt, ezért eltiltották egy kupadöntőről. Megakadályozott egy merényletet, feltalálta a Jurassic PonyBallt, és belediktálta az orvosságot a stresszes Alan Shearerbe. Mindezeken felül Faustino Asprillát egy fél idényen át minden idők legszerencsétlenebb téli igazolásaként emlegették, ami egyrészt sajnálatos, másrészt nem felel meg az igazságnak.
Ahogy a híres zsoké, Devon Loch bukása a Grand Nationalen az egész lóversenysportra hatással volt, úgy lépte át az Asprillával kiegészült Newcastle a saját határait az 1995–96-os idényben. Mark Wood krikettjátékos felidézte a történetét, miközben azt fejtegette, érdemes-e Jofra Archert beválogatni a 2019-es krikett-világbajnokságra. „Tino Asprilla szerződtetése igazán jellemző volt Kevin Keeganre – magyarázta. – Megváltoztatta a dinamikát? Összezavarta a rendszert? Egyik pillanatról a másikra minden felborult.”

Győzelmi diadal a Parmával
Viszont a kimagasló dobójátékoshoz hasonlóan Asprilla olyan színt hozott a játékba, hogy arra a legtöbben sohasem lettek volna képesek.
HASZNÁLD KI, TINO
Könnyen megfeledkezhetünk róla, hogy tyneside-i kaland előtt Asprilla jó néhány győzelmet ért el még úgy is, hogy közben életvitelével számos álmatlan éjszakát okozott edzőinek. Persze közben az ő álmatlan éjszakai sokkal élvezetesebben teltek, a pályán pedig hihetetlen izgalmakat okozott kiszámíthatatlan akcióival.
„Az emberek felkeltek vasárnap reggel hétkor csak azért, hogy megnézzék a Parma mérkőzéseit – magyarázza a kolumbiai újságíró, Lucero Rodríguez. – Az egyik barátom, egy mérnök is így tett, és később el is magyarázta, miért. Azt mondta, hogy Asprillában nem lehet csalódni: minden alkalommal csinál valamit, amiért érdemes megnézni a meccset.”
A fegyver- és lófanatikus csatár szabadon és zabolátlanul élt. Szülővárosa, Tuluá egy falatnyi vadnyugat, ahol gyakran hallani a fegyverek ropogását, és az átlagosnál több versenyló talál új gazdára. A dél-amerikai játékos a Cúcuta Deportivóban szerzett hírnevet, miután első találkozóján hatalmas gólt kapott tőle az argentin válogatott kapusa, Sergio Goycochea. Később a bajnoki címvédő Atlético Nacional, Pablo Escobar csapata legyőzéséhez járult hozzá, aminek következtében halálos fenyegetéseket kapott.
Külföldi pályafutását 1992-ben, Olaszországban kezdte, de nem a szokásos nehézsúlyú klubok valamelyikében, hanem a tejipari óriáscég, a Parmalat által szponzorált klubban. Buongiorno, Parma!
Andrew Gardener billericay-i lakos közelről követte figyelemmel Asprilla pályafutását, mivel szenvedélyesen rajongott a Parmáért, aminek főbb eseményeit a Channel4 közvetítette. Még egy szurkolói magazint is elindított One Team in Emilia címmel, és lassan bejáratos lett a klubhoz. Gardener elmondja, egy alkalommal bejelentés nélkül érkezett a csapat egyik irodájába, „ahol a vezetőedző rögtönzött stadiontúrát tartott neki”.
A Parma lazább világa illett Asprilla személyiségéhez. A szabadrúgásokat időnként úgy gyakorolta, hogy a klubtulajdonos telefonját vette célba; ezt manapság nem ajánlanánk bizonyos csapatoknál.

„Kérhetek egy pohár bort, Kev?”
Ennek ellenére kezdetben nem volt könnyű megszokni az olaszországi életet. „Magányosnak érezte magát, és folyton fázott – emlékezik Rodríguez, az újságíró. – Az első reakciója az volt, hogy felhívta az anyukáját, és bejelentette, hogy hazamegy, de az édesanyja kerek perec kijelentette, hogy addig marad, amíg sikeres nem lesz. Majd ha meglesz a hírnév, és még mindig haza akar jönni, akkor jöhet. De előbb bizonyítson.”
Ez sikerült is. A fiatal kolumbiai nevét az egész világ megismerte, és az alaposan begyakorolt szabadrúgások is meghozták a sikert: ő törte meg a Milan 58 mérkőzés óta tartó veretlenségét a San Siróban. Igaz, a meccs előtt nem tudott sem a vörös-feketék rekordjáról, sem a Franco Baresi vezette védelem erényeiről, bár valószínűleg egyébként sem izgatta volna egyik se. Asprilla ugyanis sosem idegesítette fel magát.
A parmai évek mámorosan teltek, és 1993-ban a csapat Asprilla segítségével megszerezte az első európai címét, a KEK-győzelmet úgy, hogy a kolumbiai két gólt szerzett az Atlético Madrid elleni elődöntőben. A mérkőzést követően viszont közbejött valami: Tuluában egy buszvezető összekoccant a kocsijával.
„Amikor kiszálltam, a sofőr rám csukta a busz ajtaját – mondta Asprilla az FFT-nek 2008-ban. – Berúgtam az ajtót, és ahogy az üvegen át kihúztam a lábamat, elvágta egy szilánk. Ha feljutottam volna a buszra, megütöm a sofőrt.” Így hagyta ki a döntőt.
Bizonyos értelemben kínos volt, hogy a Parma többször is a rendőrség közelében tartotta az edzéseket, hogy a kolumbiai a közelben legyen, ha kiengedik. „Egyszer bejutottam, de Tino nem volt ott – folytatja Gardener. – Egy másik baleset során egy öregasszony Fiatját törte össze, és a hölgy súlyosan megsérült. A közlekedés nem volt az erőssége.”
„B…SZÓDJ MEG” – ASPRILLA ELSŐ ANGOL SZAVAI
Temperamentuma ellenére a csapattársak nem fordultak el tőle. A második idényében hatékony párost alkotott Gianfranco Zolával. „A pályán kívül is közeli barátok voltak – mondja Gardener. – Szerintem a klubnál jó szemmel nézték, hogy Zola barátságot kötött vele. Luigi Apolloni volt a másik barátja, és mivel mindketten házasságban éltek, valamennyire féken tartották őt.”
És még így is próbára tette mások türelmét. Hazájában egy szilveszteri bulin tartóztatták le engedély nélküli fegyverviselésért, a Parma busza pedig egy alkalommal az útszéli árokból szedte össze őt. De a pályán tette a dolgát, és 1995-ben újabb európai sikerhez, az UEFA-kupa-győzelemhez segítette csapatát a Bayer Leverkusen elleni elődöntőben szerzett három góljával. Hat hónappal később a klub meghozta a végső döntést az önfejű sztár eladásáról.
Gardenernek van egy elmélete erről: „Volt egy előzetes megállapodásunk Fabio Capellóval, de ő azt mondta, hogy nincs szüksége Asprillára, így már előre megszabadultunk tőle. Aztán végül Capello nem is jött.”
Ha maradt volna, a Newcastle megnyerhette volna a Premier League-et az 1995–96-os idényben, és talán még most is meghatározó lenne. Vagy nem (lásd: Blackburn). Szóval mit jelentett Asprilla szerződtetésének lehetősége Tyneside-ban 1996 elején?

Tino emlékezetes ünneplése
Nos, nyilván amennyi jót, annyi rosszat is. „A fülünkbe jutottak bizonyos pletykák, hogy meg fog bukni az orvosi vizsgálaton a kokainhasználat okozta elváltozások miatt” – mondja Gavin Webster tyneside-i humorista és író, a Heaton Stannington egykori játékosa. Webster egykor egy pályán játszott Asprillával, és utólag úgy látja, hogy a kolumbiai sok galibát okozott.
„Az emberek naivabbak voltak akkoriban. Még friss volt az Andrés Escobar-ügy” – érvel. Asprilla a kolumbiai válogatottban még ingadozóbb teljesítményt nyújtott, mint klubszinten. Balhék, eltiltások és újbóli felkérések egymásutánja következett, de egy mérkőzés kétségtelenül biztossá tette a nevét a legendák klubjában. Diego Maradona 1993-ban a kolumbiai válogatottat gúnyolta egy Buenos Aires-i világbajnoki selejtező előtt: „Ez nem Clásico. A Clásicót két erőteljes rivális vívja.” Az élcelődés visszafelé sült el, Argentína 5–0-ra kikapott a találkozón, Asprilla tündökölt, két gólt szerzett, amelyeket végtelenül hosszan ünnepelhetett.
Az 1994-es világbajnokságon Kolumbiát titkos favoritként kezelték, de végül gyorsan kiesett. A halálos fenyegetések vészjóslóan fojtogatták a csapatot. Asprilla korábban elmondta az FFT-nek, hogy útban hazafelé ő maga figyelmeztette Andrés Escobart, akinek az öngólja miatt kiesett a kolumbiai válogatott, hogy ne menjen bulizni, ha hazaérnek. „Megígérte, aztán mégis ő volt, aki elsőnek elindult szórakozni – magyarázza Asprilla. – Gyilkosság áldozata lett.”
Két évvel később Asprilla Newcastle-be repült, ahol minden Kevin Keegannek volt alárendelve. Vajon hallott róla valaki korábban? „Néztük az olasz focit, amíg Gazza ott volt – mondja Lee. – De nem voltunk kifejezetten tájékozottak. Meglehetősen váratlanul történtek a dolgok.”
„ŐT VÁLASZTOTTÁK UTOLSÓKÉNT AZ EDZÉSEKEN”
A Newcastle már egyébként is vitte a show-t az 1995–96-os idényben. Miközben a Man. United nélkülözni kényszerült a kungfu-rúgása miatt eltiltott Éric Cantonát, a címvédő Blackburn pedig hervadozott, a Szarkák szárnyaltak. Les Ferdinand magabiztosan vágta a kapuba Keith Gillespie beadásait, ráadásul Ginola és Peter Beardsley is kivette a részét a munkából, így január végére a csapat 12 pontos előnnyel vezette a bajnokságot. Miért kellene hát felforgatni a működő rendszert?
„Szerintem Tinót eredetileg cserének szánták, aki adott esetben beáll Peter helyére” – mondja Lee. Így is volt, az új csapattag az eredeti tervek szerint csak megfigyelte volna a Newcastle soron következő, Middlesbrough elleni meccsét, így az ebédhez meg is ivott egy jó pohár bort. Keegan azért cserejátékosnak megtette Asprillát, és amikor az edző megelégelte a csapata küszködését, beküldte új szerzeményét, a kolumbiai pedig megfordította a meccset.
„TINO KÜLÖNLEGES EMBER. OLYKOR DÍNÓNAK ÖLTÖZVE LOVAGOL”
„A lába olykor természetellenesen hosszúnak tűnik” – kacagott Barry Davies kommentátor egy újabb sprint után. A szurkolók máris kántálták a csatár nevét. „Valószínűleg ezt élte meg a legnehezebben – magyarázza Warren Barton jobbhátvéd. – Annyira jó volt a Boro ellen, hogy mindenki megkedvelte.”
Paul Brayson vegyes érzelmekkel fogadta a kolumbiait, főleg azért, mert Keegan jobban szerette a sztárokat a fiataloknál. „Megnyertük az ifik és a tartalékok bajnokságát is – mondja. – Akkoriban ott volt Ferdinand, Beardsley, Kitson, majd Asprilla és Shearer. Ezek után nekem hol lesz a helyem, kérdeztem kétségbeesve.”

Mesterhármas a Barcelona ellen a BL-ben: Asprilla utolsó góljai a Newcastle-ben
Végül Asprilla nem okozott nagy kárt Braysonnak, sőt 44 évesen még mindig aktív játékosa és góllövője a Stuart Elliott vezette alacsonyabb osztályú Newcastle Benfieldnek. De vajon hatással volt rájuk a kolumbiai életvitele?
„Mi nagyjából ellentétesen viselkedtünk – nevet Elliott. – Őt általában utolsónak választották, amikor csapatokat alakítottunk. Tino első angol mondatai szitkozódások voltak. Szerintem a vezetőedző sem tudott vele mit kezdeni.”
Nem Asprilla volt az egyetlen nagy igazolás februárban. Lee tanácsára David Batty is megérkezett, így a játéklehetőségért még többet kellett küzdeni. Barton és Gillespie jól kijött egymással, de Rob Lee és Keith elkezdtek kikopni.
Közben a visszatérő Cantona teljes erővel nyomult a Manchester Uniteddal, a Newcastle előnye pedig egyre csökkent. Úgy tűnt, megint a francia fogja megmenteni Alex Fergusonékat az idény közepén, miközben Asprilla kevésbé biztató teljesítményt mutatott a csapatában.
„A jelentéktelenebb meccseken meg tudott őrjíteni – mondja Lee. – A nagy meccseken viszont csak passzolni kellett neki, és mindent elintézett. Ha nem volt formában, akkor jobb volt, ha be sem áll.”
Vajon lehetett ösztönözni ezeken a rosszabb napokon? „Mindent megtettünk különböző technikákkal, különböző nyelveken – sóhajt Barton. – Olykor nehezen viselte, hogy a hazájától távol, terhes feladatokkal kell megküzdenie.”
Ha viszont jó formában volt, akkor brillírozott. Az Anfielden lőtt különleges góljával 3–2-es vezetést szerzett a Liverpool ellen, de 4–3-as vereség lett a meccs vége. „A találkozók menetrendje sem sokat segített – mondja Barton. – A United szinte mindig szombaton játszott és nyert. Ez iszonyúan nyomasztott minket a vasárnapi vagy hétfői mérkőzéseinken.”
Különösen a menedzser volt stresszes. A Manchester United elleni találkozón hangzott el a híres mondata, a „szeretném, ha megvernénk őket”. A kudarc után a United négypontos előnnyel nyerte meg a bajnokságot, a Newcastle-ből pedig a Premier League legszerethetőbb vesztese lett.
„Jó lett volna megszerezni azt a győzelmet – mondja Barton. – Nincs nap, hogy ne jutna eszembe.”
Ez volt a Newcastle legjobb eredménye az elmúlt csaknem hetven évben, így Asprilla sem búslakodott. Az ajtaja mindenki előtt nyitva állt.
„Kibérelt egy szuper házat, ami tele volt mindenféle cuccal – mondja Elliott. – Megmutatta mindkét hűtőjét. Az egyikben tartotta a kajákat, a másik dugig volt sörrel és pezsgővel. Elképesztő vendégsereg és felfordulás volt nála, de ő erre mindig csak legyintett.”
Asprilla később elárulta, hogyan csalta el magához a nőket: azt hazudta, hogy ott lesz David Ginola is. „Nem sokat küzdött értük. Viszont folyamatosan be volt állva – gúnyolódik Barton. – Ráadásul a háza tele volt tükrökkel.”
A Donald-kacsás pólók és a sokszor görnyedt testtartás megtévesztő lehetett. „Azokkal a lábakkal csodát művelt – ismeri el Barton. – Olyan volt, mint Chris Waddle. Nem lehetett elvenni tőle a labdát.”

A Newcastle 4–3-as veresége a Liverpool ellen 1996-ban. Asprilla ruganyos mozgását nem lehet elfelejteni
Vajon élvezte volna Barton előző helyét, a Wimbledont is? „Ez egészen biztos – nevet. – Az angolja és az én spanyolom nem volt a legjobb, de tolmács segítségével jókat beszélgettünk a játékról.”
LÖVÉSEK ÉS LŐNYOMOK
Asprilla még nagyobb figyelmet kapott, miután Ferdinand és Ginola a Tottenhamhez igazolt 1997 nyarán. Hat hónappal korábban Keegan is távozott, a helyére Kenny Dalglish jött, aki szívesebben tett előre olyan játékosokat, mint Shearer. Ennek ellenére Tino legnagyobb Newcastle-meccse még váratott magára.
A Barcelona lett a Szarkák első ellenfele a Bajnokok Ligája csoportkörében. A sérülések miatt a kolumbiai kezdőjátékos lett az 1997. szeptemberi meccsen. „Egyértelmű volt, hogy győzni akar – idézi fel Lee. – Elképesztően jól játszott, akárcsak Keith Gillespie.”
Az első félidőben szerzett mesterhármasa, amelyből két gólt fejjel ért el, Gillespie beadásából, a Newcastle történelmének egyik legemlékezetesebb estéjét hozta. Pedig néhány hónap múlva már nem volt a csapat tagja. Asprilla januárban jelezte a távozási szándékát. Bár a Newcastle megszenvedte, de Shearer felépülése után Tinónak mennie kellett, és ezzel pályafutása legdicsőbb időszaka is lezárult. Állítólag elvesztette a tyneside-i bérelt házáért visszajáró kauciót, mert a falak tele voltak lövések nyomaival. Angliai kalandja után hatmillió fontért visszatért a Parmába, de ott még kevesebb örömben volt része.
„Kudarcot kudarcra halmoztunk – mondja Gardener. – Szerintem csak a szurkolók hangulatát akarták javítani a szerződtetésével.” A csatár hóbortos magánélete már a pályán is nyomot hagyott. Őt és a paraguayi Luis Chilavertet kiállították egy 1997-es világbajnoki selejtezőn. Asprilla később azt állította, valaki felajánlotta neki, hogy megöli a legendás kapust. Nem élt a lehetőséggel, később mégis hazaküldték a vb-ről, mert túl sokat reklamált, miután lecserélték Kolumbia első, Románia elleni mérkőzésén.
A klubjához visszatérő ikon csak néhány meccset játszott a Parma színeiben, majd hasonlóan rövid időszakokat töltött közép- és dél-amerikai csapatoknál.
A második próbálkozása az Atlético Nacionalnál szó szerint csak percekig tartott: első meccsén kiállították, majd összeverekedett az edzőjével.
A bizarr fordulatok sora itt még nem ér véget. Visszatért Newcastle-be a Szarkák Barcelona elleni 2002-es barátságos meccsére, és megismerkedett a negyedosztályú Darlington kétes hírű tulajdonosával, George Reynoldsszal. Kiszámíthatatlan manőverei következtében a csapatnál kötött ki. Scott Thornberry, a szurkolói magazin főszerkesztője nem volt elragadtatva, és ennek hangot is adott.
„Azt ígértem, hogyha hozzánk igazol, akkor meztelen seggel kiállok a Binnsbolt kirakatába – mondja az FFT-nek. – Egyszer egy idősebb Middlesbrough-játékos, Bernie Slaven meg is tette, miután a Boro nyert az Old Traffordon.”
Az nem derült ki, hogy az üzlet tulajdonosa mit gondolt a kirakat nem rendeltetésszerű használatáról, de a Darlo szurkolói és Tino kölcsönösen egymás ideigeire mentek. A Carlisle elleni meccsen mutatták be, kapott számot is, és Thornberry még a hartlepooli debütálás lehetőségét is pedzegette. „Vettem egy kolumbiai zászlót – emlékezik. – De aztán minden rosszra fordult, így fogtam a kis zászlómat, és ráírtam, hogy eladó.”
Reynolds, az egykori széfrabló és börtöntöltelék ekkor konyhabútorok eladásából élt. A szupersztárok leigazolása kétélű fegyver volt. Gazzával már befürdött, és most Asprilla készült sietve távozni, mielőtt aláírta volna a szerződést. „Átb…sztak minket” – panaszkodott a klub egyik dolgozója a Guardiannek. Vajon egyetlen Darlingtonban töltött este kikészítette a csatárt?
„Ez tényleg egy eléggé puccos hely – gúnyolódott Webster, a humorista. – Gondolom, megtudta, ki is valójában George Raynolds, és eldöntötte, hogy semmi esetre sem fog egy ilyen pasasnak dolgozni.”
A klub a kolumbiai játékos egyik helyi barátnőjén keresztül próbált kommunikálni a hóbortos csatárral. „Lehet, hogy néhány ígéretét nem tartotta be – reflektál Thornberry, aki akkoriban veszett össze Reynoldsszal is. – Tino gyakran meglátogatott, veszekedtünk, olykor éjszaka hívogatott…” Talán nem is csoda, hogy az egykori rabló és a fegyvermániás Asprilla nem húzták sokáig együtt.
Reynolds végül visszakerült a börtönbe, a kolumbiai pedig folytatta dél-amerikai turnéját. „Argentínában csak Discoteca Asprillának nevezték, mert mindig bulizott. Ő volt Mr. Party” – magyarázza az újságíró Rodríguez. Aztán az Universidad de Chilénél tovább emelte a tétet, azzal, hogy az edzésen is lövöldözött.

Bemutatkozás a Darlónál, felemás sikerrel
„Csak vicc volt – nyugtatott meg mindenkit később. – Vettem egy műfegyvert, a hollywoodi filmekben is ilyeneket használnak. Aznap épp elvittem magammal edzésre.”
Erről az esetről aztán mégis inkább hallgatott, amikor szülővárosában megalapította csapatát, a Club Atlético Faustino Asprillát. Szőrméit árverésre bocsátva némi forrást is teremtett a kezdeményezéshez, egy newcastle-i színházi producer például 2300 fontot fizetett az egyikért, és később Asprilla az új kapcsolatát kihasználva feltűnt a színpadon is. Természetesen.
ELEGÁNS HANYATLÁS
Évtizedekkel fénykora után Asprilla továbbra is hírességnek számít szülőföldjén. Olykor gépfegyverrel a kezében, olykor meztelenül tűnik fel különböző helyeken, magazinokban. Nagy üzletekbe bonyolódott pornósztárokkal, majd megalapította a saját óvszermárkáját Tino condom néven. A karantén alatt több millió óvszert szeretett volna ingyen felajánlani, de végül a járvány okozta krízis őt is megviselte.
„Nemrégiben csődöt jelentett – mondja Rodríguez – néhány rossz befektetés miatt.”
Korábbi csapattársa, Brayson még emlékszik, amikor az anyagiakról beszélgettek. „Les Ferdinand Porschéja volt a téma, amikor megkérdezték, hogy ő miért nem vesz egyet, de Tino csak lenézően legyintett.”
A gumilábú ikon időnként feltűnik egy-egy valóságshow-ban vagy sportműsorban, ráadásul a régi haverokkal is tartja a kapcsolatot. Asprilla mindig is éjjeli bagoly volt. Stuart Elliott felidéz egy 2016-os találkozót a Newcastle Falconsszal, amit egy egész éjszakán át tartó bulizás után játszottak. Szép munka, Tino!
„Telt ház volt, tizenkétezer-ötszázan szurkoltak. De hol a sz…rban van Tino? Keith Gillespie látta, hogy reggel fél hétkor még javában bulizott. Alan meg fog őrülni… Ekkor Tino besétált az öltözőbe tágra meredt szemekkel, a cipőjét egy reklámszatyorban hozta. Alan ordított vele, hogy öltözzön már, de Tino még fényképezkedni óhajtott. Előkapta a zsebéből a saját arcképével díszített óvszert, és azt akarta, hogy Alan úgy csináljon, mintha ő népszerűsítené Tino kotonját – nevet Elliott. – Alan teli torokból ordított, mire Tino marékszámra kezdte szórni az óvszereket az öltözőben.”

„Neked van dínójelmezed. Kölcsönkérhetném?”
Így teltek Tino Asprilla napjai. A csapattársak, barátok, sőt még a cserbenhagyott darlingtoniak is egyetértenek, hogy az egészben volt valami romantikus.
„Manapság hatalmas a nyomás a játékosokon, de őt semmi sem zavarta – mondja Rob Lee. – Élvezte az életet és a focit, de mindent a maga tempója szerint akart csinálni.” Ez Faustino stílusa. Talán egyszer újra divatba jön, és akkor a labdarúgás még egy fokkal élvezetesebb lesz.
(Megjelent a FourFourTwo magazin 2022. márciusi számában.)