Interjú Andrew Murray
Hogy érzed magad újra a Sevillában, abban a klubban, ahol a pályafutásod kezdődött?
Nagyon boldog vagyok, mert ezt a helyet tekintem az otthonomnak. Itt váltam felnőtté, és itt lett belőlem futballista. Visszaköltöztem abba a házba, ahol valaha laktam. Minden pontosan olyan, amilyen régen volt.
Sok ajánlatot kaptál, miután májusban távoztál a Manchester Cityből?
Néhány klub érdeklődött utánam, de csak egy lehetőség jöhetett szóba. A hazaköltözés visszautasíthatatlan ajánlatnak tűnt, a szurkolók pedig hihetetlen lázba jöttek, amikor ez a lehetőség felvetődött. A Sevillát a szívembe zártam, mert nagyszerű időszakot töltöttem itt, és ezt meg akarom ismételni.
A klub videóban jelentette be a visszatérésedet, amiben eljátsszátok, hogy egy BMW csomagtartójában rabolnak vissza a csapathoz. Mi a véleményed a produkcióról?
Nos, a legjobb része kétségtelenül az volt, amikor a maszkot lerántva először lépek a stadionba. Valójában az emberrablós jeleneteket színésszel vették fel. Remélem, igazi emberrablásban sosem lesz részem!
Szerinted a Sevillában ér véget a pályafutásod?
Most csak erre az évre tudok gondolni. Igyekszem, hogy jól játsszam, és előre jutassam a csapatot. Egyébként nagy álmom, hogy itt maradjak a pályafutásom végéig, de még csak harminckét éves vagyok, szóval pár évem van még.
Három év után az új csapatod mezében szereztél bajnoki gólt. Nagy megkönnyebbülés volt?
Soha nem voltam megszállott góllövő, és őszintén bevallom, hogy vannak itt nálam sokkal veszélyesebb játékosok is. Azért játszom, hogy lehetőségeket teremtsek az ellenfél térfelén, és gólpasszokat adjak. Ha néha betalálok, annak nagyon örülök, de a feladatom inkább a helyzetek kialakítása.
A te választásod volt a 16-os mez, amit halála előtt Antonio Puerta viselt a Sevillában?
A szurkolók igénye is volt. Mivel hazai nevelésű vagyok, és Antonio mellett nőttem fel, sok időt töltöttünk együtt. Antonio mindent beleadott a pályán, ezért szerintem ő is támogatná, hogy a mezét viseljem. A maximumot fogom nyújtani a Sevilláért és az emlékéért. Hogy ebben játszhatok, megtisztelő.
Mi kell ahhoz, hogy sikeres legyen a 2017–18-as idényetek?
Be kell jutnunk a BL-be. Minden évben ott a helyünk.
Mi a legkülönlegesebb emléked a Manchester Cityből?
Nehéz lenne egyet választani, mert megnyertük a bajnokságot és a Ligakupát az első idényemben, ráadásul az utóbbin gólt is lőttem a döntőben. Nagyszerű élmény volt egy idegen országban lakni és játszani.
Pep Guardiola vezetése alatt gyakran jobbhátvédként játszottál. Milyen volt számodra ez a poszt?
Régebben nem sokat gyakoroltam ezt a szerepet, de a Sevillában hozzá kellett szoknom, amikor Dani Alvest helyettesítettem. Nagyban hozzájárult, hogy később sikeres szélső védő legyek a Premier League-ben. Örülök, hogy azóta továbbléphettem, de ha szükséges, bármilyen poszton, akár középhátvédként is hajlandó vagyok játszani.
Visszatérhetsz a spanyol válogatottba a világbajnokságra?
A La Ligában hétről hétre mindent beleadok. Jó lenne, ha sikerülne kijutnom a következő világbajnokságra is.
Az Európa-liga királya
Kezdőként szerepel a Boro elleni, 4–0-s 2006-os döntőben, amivel megnyerték a klub első európai trófeáját. Egy év múlva az Espanyolt legyőzve ismét nyernek.
Világbajnok
Csereként állt be a válogatott Hollandia elleni vb-döntőjében 2010-ben, ahol a hosszabbításban az általa elindított akcióból lőtt győztes gólt Andrés Iniesta.
Wembley-gól
Belövi a Manchester City harmadik gólját a Sunderland elleni, 3–1-es 2014-es Ligakupa döntőben. Aztán a Premier League-győzelmet is megünnepelhette.
(Megjelent a FourFourTwo magazin 2018. januári számában.)