A brémai gárda középpályása majdnem egy évtizedig stabil tagja volt a német válogatottnak. Ott volt a legutóbbi két világ- és Európa-bajnokságon egyaránt, mi több, alapembere volt mindkét csapatnak, tevékeny szerepe volt a 2002-es vb-ezüst, a 2006-os vb-bronz, valamint a 2008-as Eb-ezüst megszerzésében.
Kis túlzással úgy tűnt, hogy a Nationalelf belső középpályás-kettőse (másikuk a csapatkapitány Michael Ballack) együtt fog majd visszavonulni a válogatottságtól, de tegnap óta tudjuk, hogy amíg a karmesternek volt visszaút, addig a vízhordónak már nem… Milyen visszaútról is van szó? Nos, ehhez vissza kell menni 2008 őszéig, amikor is Löw elkezdett fiatalítani, és ennek egyik első áldozata Frings volt, aki – noha kapott meghívót a válogatott keretbe – ezért jobbára a cserepadon ült.
A szituációt természetesen nem hagyta szó nélkül („Több bizalmat várok el a szövetségi kapitánytól”) – és könnyen lehet, hogy a mellőzés igazi oka inkább ez, semmint a fiatalítás volt… Michael Ballack Frings mellőzését akkor szintén szóvá tette egy interjúban, majd később azonban visszakozott, és bocsánatot kért. A szövetségi kapitányt azonban nem érdekelte a kritika, és több játékost is kipróbált a brémai kapitány helyén a válogatottban (mint például Hitzlsperger, Rolfes, Khedira), így Frings a keretből is kiszorult. Tavaly februárban, a norvégok ellen 1-0-ra elveszített találkozón még játszott a német nemzeti csapatban. Azóta azonban egyszer sem… Ő maga is érezte, hogy nem a legjobbak az esélyei a világbajnoki szereplésre, amire már klubja dubaji edzőtáborában is utalt egy nyilatkozatban („A szövetségi kapitány szemében én egy nagyon speciális eset vagyok.”), de a végső döntés – amit a szövetségi kapitány és segítője, Hans-Dieter Flick egy tízperces megbeszélésen közöltek vele egy brémai szállodában – így is meglepte. A Kickernek először szűkszavúan nyilatkozott („Ez nagy csalódás számomra. Perpillanat nem tudok erről többet mondani.”), de később elmondta, hogy továbbra is fittnek érzi magát, és reméli, hogy tud még a válogatottban a későbbiekben majd fontos szerepet játszani, és be akarja bizonyítani Löwnek, hogy hibás döntést hozott. Természetesen megkérdezték Joachim Löwöt is, aki röviden a következőt mondta az indokokról: „A következő hetekben fontos döntések előtt állunk. Úgy gondoltuk, hogy a játékosoknak nyíltan elmondjuk, kivel mit tervezünk. Ezért utaztunk Hansi Flickkel Brémába, hogy személyesen beszéljünk Fringsszel.” A középpályás klubja kiállt a kapitánya mellett. Thomas Schaaf vezetőedző szintén sajnálatosnak tartja a döntést, míg Klaus Allofs sportigazgató „elszomorító döntésnek” nevezte a szövetségi kapitány szavait.
Hogy lesz-e a brémai kapitány számára visszaút a Nationalelfbe, ezt perpillanat elég nehéz megmondani. A „nem” mellett egyrészt az szól, hogy a fent felsoroltak személyében már megvannak az utódai, másrészt pedig Löw szerződése 2012-ig szól a válogatott élén, és alighanem csak egy nagy világbajnoki leégés esetén kellene távoznia hivatalából. Az „igen” mellett viszont a klasszikus mondás – és Frings játéktudása – szól: Soha ne add fel!
Frings csalódott, de elfogadja a döntést
A Werder Bremen csapatkapitánya, Torsten Frings valahol számított rá, mégis meglepetésként érte a hír, miszerint Joachim Löw szövetségi kapitány nem számít rá a világbajnokságra utazó német keretben.
Ezek is érdekelhetnek
Hozzászólások
Történet a fénykép mögött
Meccsek, amik...
Du ju szpík futball?
Még ne oltsd le a lámpát!
technika
Költők, írjatok verseket!
Kérdezd meg pacekba!