
Mauro Icardi
1. MAURO ICARDI (ARGENTÍNA)
Az argentin szövetségi kapitány, Jorge Sampaoli a világ legszerencsésebb embere, hiszen olyan játékosok alkotják csapata támadóalakzatát, mint Lionel Messi, Sergio Agüero, Gonzalo Higuaín, Paulo Dybala és Mauro Icardi, akik a klubjukban együtt 130 gólt szereztek eddig a szezonban. Azt gondolnánk, mindegyiküknek biztos helye van az argentin válogatottban.
De a jelek szerint mégsem, ugyanis Sampaoli úgy gondolta, el kell engednie az ötösből valaki(k)nek a kezét, aki első körben az Internazionale csapatában játszó Icardi lett. A fiatal csatár 22 gólos az idényben, a jelek szerint mégsem lesz ott a vb-n.

Hulk
2. HULK (BRAZÍLIA)
Évekkel ezelőtt még ódákat zengtek Hulkról, és már az kisebb meglepetésszámba ment, amikor 2012-ben a Zenit Szentpétervár csapatához szerződött, de a bombát az dobta le, mikor 2016-ban a kínai bajnokságot választotta. Nem kell gondolkozni a motiváción, Sanghajban ugyanis rengeteg pénzt kap, és hogy nála ez számít a legjobban, bizonyítja, hogy számos európai megkeresést visszautasított.
Fiatalkoti útkeresése a japán bajnokságban még érthető volt, de a kínai kaland már nem annyira. Már 31 éves, és saját magának köszönheti, hogy sosem lett és lesz belőle korszakos futballista. Az ázsiai igazolás a brazil válogatottnál is elásta, pedig a tehetsége meglett volna ahhoz, hogy stabil tagja legyen a nemzeti csapatnak, ahonnan a fiatalabbak már kiszorítják. Nulla az esélye annak, hogy ott lesz Oroszországban.

Juan Cuadrado
3. JUAN CUADRADO (KOLUMBIA)
A Juventus szélsője 2017 decemberében szenvedett lágyéksérülést, de állapotát folyamatosan ellenőrzi a kolumbiai válogatott szövetségi kapitánya, José Pékerman, aki imádkozik azért, hogy Cuadrado június 19-ig, a Japán elleni első vb-meccsig teljesen felépüljön.
Massimiliano Allegri, a Juve edzője szerint a 29 éves játékos esetében gyulladásról van szó, ami teljesen kiszámíthatatlan: két nap alatt is eltűnhet a szervezetből, de a legrosszabb esetben akár hat hónapig is elhúzódhat. Jó hír, hogy Cuadrado újra edz Torinóban, de hogy egészséges lesz-e a vb-re, az erősen kérdéses.

Renato Sanches
4. RENATO SANCHES (PORTUGÁLIA)
Ő lenne a futball Macaulay Culkinja (a kissrác a Reszkessetek betörőkből)? A húszéves Renato Sanches tökéletes példa arra, mi történik, ha egy játékos már fiatalon túl sokat kap az élettől. A portugál még tinédzserként robbant be 2015/16-os szezonban, mikor a Benficával megnyerték a portugál bajnokságot, aztán, kvázi újoncként a nyáron ott volt országa Európa-bajnok csapatában is.
Annak rendje és módja szerint a Bayern München meg is vette 35 millió euróért, az Allianz Arénában viszont az égvilágon senkit nem nyűgözött le, ezért egy év múlva kölcsönadták az angol első osztályú Swansea Citynek. A játékosnak viszont nem nagyon fekszik a Premier League, és nagyon erős szezonhajrát kell produkálnia, ha ott akar lenni a vb-csapatban.

Marco Reus
5. MARCO REUS (NÉMETORSZÁG)
Reus helyzete a német válogatottban finoman szólva sem atombiztos. A Borussia Dortmund tehetsége tavaly májusban keresztszalagszakadást szenvedett, és kilenc hónapot hagyott ki. Mikor visszatért, öt meccsen három gólt szerzett, ami úgy tűnt, automatikus belépőt biztosít neki Joachim Löw csapatába.
Ez önmagában egy lehetséges forgatókönyv lenne, de a 28 éves játékos távollétében olyan fiatal tehetségek mutatták meg a kapitánynak, hogy lehet rájuk számítani, mint Leroy Sane, Julian Brandt és Andre Schürrle. Ha csak nem bizonyítja még valahogy, hogy ott a helye a nemzeti csapatban, Reus továbbra is nélkülözhető marad a kiváló játékosokban dúskáló vb-címvédőnek.

Álvaro Morata
6. ÁLVARO MORATA (SPANYOLORSZÁG)
Három találattal Morata a spanyol válogatott házi gólkirálya a 2016-as Európa-bajnokságon, és miután a következő szezonban húsz gólt szerzett a Real Madridban, úgy nézett ki, bíztos lesz a helye a válogatottban az oroszországi vb-n. Főleg, miután renmekül kezdte a szezont már a Chelsea-játékosaként.
A forma azonban hanyatlani kezdett, a csatár góljai is elfogytak, a spanyol szövetségi kapitány pedig legalább annyira elbizonytalanodott, mint Morata. A Németország és Argentína elleni barátságos meccsekre már nem hívta be, a helyén játszatott Rodrigo és Iago Aspas pedig gólt szerzett. Ötven százaléknyi esélye ezért még van a csatárnak.

Alekszandr Kokorin
7. ALEKSZANDR KOKORIN (OROSZORSZÁG)
A hazaiak egyik legnagyobb veszteségüket szenvedték el márciusban, amikor kiderült, hogy Kokorinnak öt hónapot kell pihennie. A Zenit Szentpétervár csatárának térdében elszakadt az elülső keresztszalag csapata RB Lepizig elleni Európa-liga-meccsén, műtét vár rá az elkövetkező hetekben, így majdnem biztos, hogy kihagyja a világbajnokságot.
Ez azt jelenti, hogy a vendéglátók elvesztették a legjobb csatárukat a vb kezdete előtti célegyenesben, ráadásul ez nem az egyetlen csapás Sztaniszlav Csercseszov csapatának, ugyanis korábban kidőlt két védő, Viktor Vasin és Giorgij Jikia is.

Kevin Gameiro
8. KEVIN GAMEIRO (FRANCIAORSZÁG)
Nem gyakori, hogy egy olyan csatár, aki klubjaiban már több mint száz gólt szerzett az elmúlt öt évben, kihagy egy nagy válogatott tornát. Pedig nagyjából ez vár az Atlético Madrid francia támadójára, Kevin Gameiróra.
Didier Deschamps szövetségi kapitány kicsit hasonló helyzetben van, mint argentin kollégája, a francia támadóalakzatban ugyanis itt van Olivier Giroud, Kylian Mbappé, Antoine Griezmann, Alexandre Lacazette, Anthony Martial és Ousmane Dembélé is, már közülük is nehéz választani. És ennek a listának tényleg csak az aljára fér Gameiro.

Jack Wilshere
9. JACK WILSHERE (ANGLIA)
Wilshere behívása az angol válogatottba óriási vitát vált ki most is a szigetországban. Arsene Wenger, az Arsenal menedzsere szerint a játékosnak rendszeresen kellene játszania a nemzeti csapatban, sokak szerint viszont a középpályás közel sem olyan jó, mint lehetett volna, és nem váltotta be a hozzá fűzött ígéreteket.
Például a mindenkit kritizáló Roy Keane szerint sem, akinek az a véleménye, hogy Wilshere a világ egyik leginkább túlértékelt labdarúgója. De igazából egy ember véleménye számítana csak, Gareth Southgate szövetségi kapitányé, aki behívta ugyan a holland elleni barátságos mérkőzésre, de előtte – láss csodát! – Wilshere megsérült. Hát, egyelőre itt tartunk.

Gylfi Sigurdsson
10. GYLFI SIGURDSSON (IZLAND)
Sigurdsson talán nem olyan szintű sztár, mint Lionel Messi, Cristiano Ronaldo vagy Neymar, de nemzeti válogatottjában az előző játékosokhoz hasonló, vezető szerepet tölt be. Az Everton csatára főszerepet játszott hazája sikeres 2016-os Eb-szereplésében, márpedig Heimir Hallgrimsson szövetségi kapitány is tudja, hogy nélküle nem lesz újabb siker.
Sigurdsson azonban csúnya térdsérülést szenvedett márciusban, a szalagjai részlegesen elszakadtak, az orvosok pedig nyolc hét pihenőt írtak elő neki. Ez ugyan azt jelenti, hogy a világbajnokságra már visszatérhet, de minden attól függ, mennyire gyorsan nyeri vissza a teljes egészségét és persze a formáját.
Forrás: FourFourTwo.com