Elkészült a FourFourTwo futballmagazin magyar kiadásának legfrissebb, 125., avagy 2020. augusztusi száma, és digitális formátumban már hozzáférhető; előfizetőink megkapták levélben, hogy miként tölthetik le ingyenesen, nem előfizető olvasóink pedig a digitalstand.hu/fourfourtwo címen 750 forintért vásárolhatják meg a 110 oldalas tartalmat. Köszönet hűséges hirdetőinknek, hogy a digitális kiadásban is partnereink maradtak.
E havi számunk fókuszában a brazil futball áll. A brazil labdarúgás világuralmi törekvései régre nyúlnak vissza, de 1970 óta igazán közkedveltek, javarészt Pelé sorsfordító döntésének köszönhetően. Sócrates, Rivaldo, Ronaldinho, Ronaldo és a többiek azóta is tettek-tesznek róla, hogy a selecao népszerűsége töretlen maradjon.
Terjedelmes cikkekben mutatjuk be a brazil futball legnagyobb alakjai közül Rivellinót, Rivaldót, Bebetót, Roberto Carlost és Roberto Firminót is.
Az 1970-es és az 1982-es világbajnokságon is varázslatosan futballozott a brazil válogatott – nagy különbség, hogy előbbit megnyerte, utóbbit nem. Sokak szerint az 1970-es volt minden idők legjobb vb-je, és annak győztes brazil csapata a valaha volt legjobb válogatott. Mindkét felejthetetlen együttesről megemlékezünk.
Hosszú évtizedeken át mumusai voltunk a braziloknak, 2004-ig nem is tudtak megverni minket. Felidézzük a magyar–brazil csaták történetét.
Elbúcsúzunk a legendás Szűcs Lajostól, aki szintén köthető a brazilokhoz: a világválogatott tagjaként pályára lépett a futball szentélyében, a riói Maracana Stadionban. A Ferencváros korszakos labdarúgójára Lakat T. Károly emlékezik.
Népszerű, Kérdezd meg pacekba című rovatunkban ezúttal a Manchester United és a Milan BL-győztes belső védője, a holland Jaap Stam válaszol az olvasók kérdéseire. Arról, hogy miért kellett elhagynia annak idején az Old Traffordot, azt mondta: „Félreálltam egy benzinkúton, Ferguson beült az autómba, és közölte, hogy megyek a Lazióba…”
Döglött akták sorozatunkban ezúttal azt igyekeztünk tisztába tenni: tényleg lopott-e labdákat Spanyolországból 20 évvel ezelőtt Hanacsek Attila játékvezető egy UEFA-kupa-meccs után?
Folytatódik Vörös Csaba sorozata, amelyben elképesztő eseményeket dolgoz fel a szerző a levéltári titkosítás alól feloldozott dokumentumok segítségével. A legújabb részben arról ír: az eltiport ’56-os forradalom után különböző földrészek nagyon sok országában kerestek boldogulást a Honvéd-focisták. Mindenki kíváncsi volt itthon, hogyan boldogulnak Puskásék Nyugaton. Különösképpen a politikai rendőrség illetékesei, akik az összes eszközt felhasználták arra, hogy információkhoz jussanak a disszidáló sportolókról. Így akadt horogra az 1958-ban hazatérő Garamvölgyi Ágoston, a kispestiek tartalékkapusa, akitől az illetékes elvtársak hosszú beszámolót kértek az eltelt másfél esztendőről.
Ez csak az ízelítő volt, a világ kedvenc futballmagazinja továbbra is több mint 100 oldalon tálalja a futballvilág legfinomabb fogásait
– ezúttal megint DIGITÁLIS verzióban!