Jürgen Klopp szerint aránytalan volt a felháborodás amiatt a fotó miatt, amelyen a német válogatott török származású játékosai, Mesut Özil és Ilkay Gündogan szerepelt együtt a török elnökkel, Recep Tayyip Erdogannal.
Az Arsenal és a Manchester City középpályása akkor találkoztak Törökország vezetőjével, amikor az májusban Londonba látogatott, az ezt követő kritikák azonban beárnyékolták Németország felkészülését a 2018-as oroszországi világbajnokságra.
Annyira, hogy a csúfos kudarccal végződött torna után Özil le is mondott a válogatottságról, mert úgy érezte, a német szövetség nem állt mellé, mikor ő a török származása miatti diszkriminatív és rasszista töltetű vádak kereszttüzében állt.
Véleményével több német futballvezető és prominens személyiség sem értett egyet, nem így Jürgen Klopp, a Liverpool német menedzsere, aki Gündogan edzője volt Dortmundba. Szerinte álszent volt, ahogy ehhez az egyébként valóban megosztó témához álltak Németországban.
„Ez az ügy klasszikus példája a teljes félretájékoztatásnak, és az egész nonszensz volt – mondta a tréner. – De a politikában sokszor a kis dolgokat fújják fel, és eltusolják a nagyokat. Intelligens emberek ilyenkor visszafogottan nyilatkoznak, mert nehéz megállapítani, mi az igazság. Ilyenkor azok a leghangosabbak, akiknek valójában fogalma sincs róla.”
„Nagyon jól ismerem Ilkay Gündogant, Emre Can és Nuri Sahint, Mesut Özilt nem annyira. Nem kételkedem ezeknek a srácoknak a hűségében a hazánk iránt, az a különség, hogy nekik van még egy örökségük. De hol itt a probléma? Ez szerintem gyönyörű dolog.”
„A 2006-as világbajnokságon mindannyian azt gondoltuk, hogy a kulturális sokszínűség valami igazán jó dolog, fantasztikus reklámokat láttam, amelyben Gerald Asamoah és Mario Gomez szülei együtt grilleztek. Mindannyian felsóhajtottunk, mennyire jól is működik itt mindez.”
„Erre most itt ez a két srác, akiket intelligens és ügyes emberek rávettek egy fotóra, és azóta aránylag kevés lehetőségük volt elmondani, mit akarnak és szerintük mi a helyes. Ezért tartom ezt a vitát álszentnek. A rossz dolgok akkor történnek, mikor az embereket nem informálják megfelelően. A médiának sem kellene naponta ezt harsognia. Nyugi, és figyeljünk inkább az emberre a dolgok mögött.”
Forrás: FourFourTwo.com