A Chelsea-t az elmúlt nyáron eltiltották az igazolásoktól, miután megszegte a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) fiatal játékosokra vonatkozó szabályait.
Az elmúlt két átigazolási időszakában csak 45 millió eurót költött Mateo Kovacicért, közben pedig 205 millió euró bevételt könyvelt el.
Az ilyen ügyeket figyelő CIES Football Observatory megállapította, hogy a mérleg másik végén a Real Madrid áll, amely bónuszok nélkül százmillió eurót költött a belga Eden Hazard-ra, és 181 millió eurós mínusszal zárta az évet.
Meglepő módon a Premier League-be újra feljutott Aston Villa követi a Realt a listán mínusz 169 milliós mérleggel – 172 milliót költött, és csak hármat keresett.
Európában – az öt legnagyobb bajnokságot számolva – a legnagyobb nettó vesztesége a Premier League klubjainak van, amelyek összesen 844 millió eurót költöttek, ami meghaladja a bevételeiket.
A kontinensen a nagyok közül egyedül a francia liga mérlege pozitív, 106 millió euró. A PL-tabella tíz legjobb csapata közül egyébként a Chelsea az egyetlen olyan gárda, amely pluszban zárta az évet, ami segíthet visszaállítani a pénzügyi egyensúlyt az előző évet 96 millió fontos veszteséggel záró a londoni klubnál.
A londoniak mögött a második helyen a portugál Benfica áll 166 millió eurós profittal (ennek nagy része Joao Felix eladásából származik), a holland Ajax pedig harmad 137 millióval, miután két fiatalját, Matthijs De Ligtet (Juventus) és Frenkie De Jongot (Barcelona) is jó áron adta el.
A veszteséges klubok között ott van a Manchester United (4.) és a Tottenham Hotspur (5.) is, melyek 151 és 141 millió euróval többet költöttek, mint amennyi bevételük volt.
Az angol klubok közül az Arsenal a 11. helyen végzett, 85 milliós mínusszal.
Forrás: FourFourTwo.com