Csapj oda keményen!
Indíts egy kemény ütközéssel!
„Amikor először játszottam Angliában, sokszor estem el, de észrevettem, hogy a nézők ezt nem szeretik. Egyszerűen nem voltam hozzászokva a kemény játékhoz. Amint az látszik, nem vagyok valami erős, szóval mindig oda kell tennem magam az ütközéseknél. Próbálom ezt azonnal meg is csinálni, amint a meccs elkezdődik, hogy elbizonytalanítsam az ellenfelet. Persze ez ritkán működik, olyan ez, mint a verekedés. Ha odaütsz, az ellenfél visszaüt, és ez megy a meccs végéig. De ez azt is jelzi az ellenfeleknek, hogy nem ijedsz meg a harctól.”
Ne menj túl közel!
…vagy eltaposnak
„Mivel nem vagyok túl erős, ha megkapom a labdát egy védővel a nyakamban, minél hamarabb megpróbálom lerázni őt. Kerülöm azokat a helyzeteket, amikor a kapunak háttal kell átvennem a labdát, mivel jobb szemből támadni az ellenfelet. Ha egy nálam nagyobb ellenfelet kell fognom, akkor tudom, nem mehetek hozzá túl közel. Ha megpróbálom ellökni, bizonyosan veszítek. Ehelyett kicsit nagyobb helyet adok neki, és várok, hogy elcsenhessem a labdát. Erőben nem vehetem fel velük a versenyt, így a mozgékonyságomat használom ki.”
Egyél, pihenj rendesen!
Táplálkozás: kiegyenlíti az esélyeket
„A táplálkozás és a pihenés is nagyon fontos, hogy erősnek érezzük magunkat. Meccs előtt mindig spagettit, krumplipürét, csirkét vagy halat eszem, és a meccs előtt, illetve a meccsnapon csak vizet iszom. Már sok éve ez a rutinom, ami miatt néhányan viccelődnek is rajtam, de ez tényleg működik, jobban érzem magam, miért kellene változtatnom? Edzés után azonnal hazamegyek pihenni, videojátékozom. Ez is nagyon fontos, illetve arra is figyelek, hogy meglegyen a napi nyolc óra alvásom.”
(Megjelent a FourFourTwo magazin 2012. augusztusi számának Fociakadémia szekciójában.)