Kapáslövés
„Kezdéskor állj nyolc-tíz méterre a tizenhatostól. Legyen egy társad középen, ő fogja letenni a labdákat. Passzold a lábára a labdát, ő egyből készítse le neked, te pedig átvétel nélkül lődd kapura. Lövés után sohase állj meg, mindig számíts a kipattanóra! Lövés közben nyugodtnak kell maradnod, tudd, mit akarsz csinálni, és az utolsó pillanatban ne gondold meg magad!”
A 16 méteres lövés
„Három társaddal együtt egy vonalban álljatok fel a tizenhatos vonalára! Az edző jelére az egyik játékos kapura lő, amint a kapus talpra áll, lő a következő, és így tovább. A kapusnak minél hamarabb fel kell állnia, és megpróbálnia védeni a következő lövést. Alapvető, de nagyon fontos gyakorlat. Csak egyszerűen, ez a jelmondat, mert minden gyakorlatból lehet tanulni. Ne feledd, a magabiztosság elengedhetetlen. Minden lövésnél el kell hinned, hogy bizony gól lesz belőle.”
Lövés futtából
„Állítsatok egy bábut vagy egy passzív védőt a tizenhatos vonalára! Te nyolc-tíz méterre állj vele szemben! Vezesd rá a labdát a védőre, majd húzd el valamelyik irányba a labdát, és lőj! Választhatsz, vagy izomból megküldöd a labdát, vagy csak elpasszolod valamelyik sarokba. Én inkább passzolni szeretem, mivel ez sokkal pontosabb. Belsővel, mivel ez a láb legnagyobb felülete. Ha a kapus kijön eléd, ne gondolkozz túl sokat. Amikor ziccerben vagy, nem szabad sokat gondolkoznod. Én mindig akkor csinálom a legjobb dolgokat, amikor gondolkodás nélkül, ösztönből cselekszem.”
(Megjelent a FourFourTwo magazin 2011. októberi számának Fociakadémia szekciójában.)