Februárban csatlakoztál a dél-koreai Gyeongnam FC-hez. Mi vezetett a klubhoz?
Miután közös megegyezéssel távoztam a Crystal Palace-tól, számba vettem a lehetőségeket, és Korea mellett döntöttem. Tudtam, hogy sokan folytatják a pályafutásukat Ázsiában az Egyesült Arab Emírségekben, Szaúd-Arábiában vagy Japánban, és én is kedvet kaptam. Beszéltem Li Csung Junggal, korábbi csapattársammal a Palace-ból, és jókat mondott a bajnokságról. A fő ok az volt, hogy a csapat az ázsiai Bajnokok Ligája szereplője, ami nagyszerű kihívás.
Egyedül élsz odakint?
Legtöbbször egyedül vagyok. Az ügynököm, Sam kezdetben sokat volt velem, és segített beilleszkedni. A világnak ez a szeglete nem hasonlítható egyetlen helyhez sem, ahol eddig megfordultam, így sok időbe telik megszoknom az új környezetet.
Mihez alkalmazkodsz a legnehezebben?
A hétköznapi dolgok másképpen működnek, és más a lakások berendezése is, ráadásul minden koreaiul van leírva. Ha például mosnom kell, nem találok angol nyelvű tájékoztatót a készülékhez. Ugyanilyen nehéz fodrászt találni, és elmondani neki, hogy milyen frizurát szeretnék. Még csak rákeresni sem tudok, mert itt nem használják a Google-t, helyette a koreai nyelvű Naver üzemel. A legkisebb dolgok okozzák a legnagyobb kihívást.
Gyeongnam város Korea délkeleti részén, Cshangvonban található. Milyen ott az élet?
Ez egy igazi koreai város, ahol kevés a külföldi, így tiszta betekintést kaphatsz a hazai kultúrába. Ugyanakkor nem sok mindent lehet itt csinálni, így az élet is nyugisabb. A legközelebbi nagyváros a negyven percre lévő Puszan, ami az ország második legnagyobb települése. Néha elugrom oda, hogy egyek valamit.
A nyelv problémát jelent?
Az edzéseken nem. Ahogy mondani szokás, a labdarúgás nyelve univerzális. A megbeszélésekre szoktak küldeni tolmácsot, aki nekem angolra, a két brazil csapattársamnak pedig portugálra fordít. Néha jó lenne tudni, hogy a többiek miről beszélgetnek, néha talán szerencse, hogy nem értem őket…
Amikor bejelentették az érkezésedet, készült rólad egy kép, amin úgy tűnt, mintha egy hatalmas madárral harcolnál. Mi történt pontosan?
Először én sem igazán értettem, hogy mit akarnak velem. Azt a pózt utánoztam, amit Szon Hung Min szokott bemutatni, amikor gólt ünnepel. Amikor az öklömmel a kamera felé fordultam a kabalánk mellett, akkor azt akartam üzenni, hogy harcolni fogok a csapatért.
Milyen az ázsiai Bajnokok Ligája?
Játszottunk a Shandong Luneng ellen, ahol Marouane Fellaini és Graziano Pelle is szerepel. Nyernünk kellett volna, de Pelle az utolsó pillanatban egyenlített. A színvonal jó, mindenki győzni akar. Hasonlóan az európai Bajnokok Ligájához, a meccs előestéjén már kimegyünk gyakorolni a stadionba, ahol szigorúan ügyelnek a biztonságra. Malajziába is elutaztunk, ahol a legjobb csapat, a Jahor Darul Takzim volt az ellenfelünk. Fantasztikus körülmények között játszhattunk, ha jól tudom, a trónörökös a klub vezetője. Vendégül láttuk a japán Kashima Antlerst is, az előző idény győztesét, amely három egyre kikapott a Real Madridtól a klubvilágbajnokságon. Tizenöt perccel a lefújás előtt még kettő nullára vezettünk a Kashima ellen, de a végén három kettőre kikaptunk.
Tavaly a Vancouver Whitecapsnél szerepeltél kölcsönben. Milyen volt?
Carl Robinson, a Wolves egykori játékosa volt a menedzserünk. Azt mondta, hogy tetszik neki a játékom, és szeretne lehetőséget adni nekem. Nem lehetek eléggé hálás neki. Szívesen maradtam volna, ha Carl is marad a csapatnál, de a körülmények közbeszóltak, így a távozás mellett döntöttem.
A fiatal kanadai sztár, Alphonso Davies mellett játszottál, aki jelenleg a Bayern München játékosa. Milyennek látod őt?
Életkorát meghazudtoló tehetség. Egy-két éven belül nagyon magasra fog jutni, és sokat hallunk még felőle. Nagyon hamar BL-gólok fűződnek majd a nevéhez.
Lenne egy kérdés, ami folyton nagyon izgatta az FFT-t. Miért Jordon és nem Jordan?
Ezt én is csak egy hónapja tudtam meg, amikor édesanyámmal telefonáltam. Amikor születtem, a Jordan nagyon népszerű név volt. Anyám valami különlegesebbet akart, ezért egyszerűen o-ra változtatta az a-t.
Miért távoztál a Crystal Palace-től a szerződésed lejárta előtt?
Nehezen dolgoztam fel, hogy a Premier League-ben szerzett tapasztalataim ellenére nem kapok lehetőséget a csapatnál. Frusztráló volt, hogy sorozatban öt vagy hat meccset töltöttem a kispadon. Most az a célom, hogy állandó helyem legyen a kezdőcsapatban, és ehhez mérten választottam csapatot is. Megérkezésem után tíz vagy tizenegy meccsen szerepeltem másfél hónap alatt. Ennél jobb nem is lehetne.
(Megjelent a FourFourTwo magazin 2019. júliusi lapszámában.)