Aszad elnök portréja középen (fotó: AFP)
Hivatalos futballmeccset rendeztek a szíriai Aleppóban – öt év után újra. Mint ismert, a városban heves harcok dúltak az Aszad-kormány és a lázadók fegyveres erői között, de immár a kormányerők visszafoglalták a várost.
A fű barna volt a téli fagyok miatt, a pálya körül mindenhol romok látszódtak – de a hangulat éppen olyan volt, mint egy városi rangadón szokott bárhol a világon. A nézők lengették a zászlókat, énekeltek, szóltak a dobok – az egyetlen politikai jellegű külsőség Aszad hatalmas portréja volt az egyik hosszanti oldali falon. Az al-Ittihad 2-1-re legyőzte a Hurriyát, de ezúttal az eredmény tényleg sokadrangú jelentőséggel bírt.
"Nem tudom megfogalmazni, milyen érzés visszatérni a pályára – mondta az al-Ittihad játékosa, Omar Hamidi az újságíróknak. – Nagyon gyorsan ver a szívem."
A Hurriya játékosa, Firasz al-Ahmad azt mesélte, hogy a tengerparti városból, Latakiából – ahol csapata játszott az elmúlt szezonban – utazott a mérkőzésre, és fájdalmas, ugyanakkor nagyon boldogító volt viszontlátnia a várost. "Jogunk van Aleppóban játszani. Hiszem, hogy a játékunkkal jobbá tehetjük Aleppót. A saját közönségünk előtt sokkal jobb teljesítményre vagyunk képesek. Aleppo nevét újra naggyá akarjuk tenni."
Aleppo visszakapcsolása a vérkeringésbe csökkenti a bajnokság szervezési gondjait – amely most lényegében két városra koncentrálódik…
(BBC.com)
Fotók: AFP
