A FourFourTwo magazin legfrissebb, 90. lapszámának Döglött akták rovatában ezúttal azt a történetet idézzük fel, amikor a klub életben maradását biztosító Ferencváros megmentő szponzor, befektető vagy tulajdonos után hajtott, így mindenféle szerencsevadásszal összeakadt.
Az egyik önjelölt Kovács Ádám, a Celladam cég tulajdonosa volt.Kovács üzleti karrierje még a Kádár-rendszer utolsó évtizedében indult meg. Az orvostudomány által el nem ismert rákellenes csodaszereket gyártott, Celladam néven életelixírt forgalmazott, illetve egy rákdiagnosztikai eljárásnak is ezt a nevet adta. A terméket 1984-ben védették le, jelentős állami támogatást is kapott a kutatásaihoz, egy miniszteri biztos felügyelete mellett. Tulajdonképpen Vitray Tamás csinált belőle híres embert, mert rendszeresen meghívta az akkori egyetlen tv-csatornán futó műsoraiba. A termék – amelynek komolytalanságáról mindent elmond, hogy Kovács egy idő után azt terjesztette, nemcsak a rákot, de a kergemarhakórt, a Creutzfeldt–Jakob-szindrómát, a SARS-vírust és az AIDS-et is gyógyítja – értékesítéséből multimilliárdos lett. Lassan eléri azonban a végzett a emberi hiszékenység vámszedőit is: a csodaszer egyre rosszabb eladási mutatókat produkált, és a céget nem tudták megmenteni az egyéb találmányok, mint a hangágyú vagy a Wartburg-motorral működő mini biomassza-erőmű (erről például azt terjesztette Kovács, hogy az ebben termelt komposztba kevert Celladammal lehetne erősíteni a magyar lakosság immunrendszerét) sem. Már az is gyanút keltett, hogy a Fradival való tárgyalásokra Suzukival érkezett meg.
A szürreális történet folytatása elolvasható a FourFourTwo magazin szeptemberi számában, amely kapható az újságárusoknál!!!!
Múltidéző: Amikor a Fradi majdnem a Celladamé lett


Viharos idők az Üllői úton.
Ezek is érdekelhetnek
Hozzászólások
Történet a fénykép mögött
Meccsek, amik...
Du ju szpík futball?
Még ne oltsd le a lámpát!
technika
Költők, írjatok verseket!
Kérdezd meg pacekba!