Változtatott az életén (Fotó: marca.es)
Közismert tény, hogy Diego Maradona játékosként nem élt éppen sportemberhez méltó életet, többször is a drogokhoz nyúlt, és életének későbbi éveiben emiatt nagyon nehéz helyzetbe hozta magát. Az interjúban most ezekről az időkről vallott: „Huszonnégy éves voltam, amikor először fogyasztottam drogot Barcelonában. A drogok jelentik a legnagyobb problémát, a drogok megölnek. Szerencsésnek tartom magam, hogy most egyáltalán beszélhetek erről. Ha abban a formában folytattam volna az életemet, ebben a korban már halott lennék…” – nyilatkozta, de gyorsan hozzátette, hogy az elmúlt években változtatott életvitelén, letett káros szenvedélyeiről, és már 13 éve nem fogyasztott semmiféle narkotikumot. Már egy másik interjúban, a TyC Sports-nak nyilatkozva Maradona honfitársáról, napjaink talán legjobb játékosáról, Lionel Messiről is beszélt: „Nem tolerálható, hogy Messit csak azért nem értékelik, mert még nem nyert világbajnokságot. Az elmúlt 56 évben nem láttam Messihez fogható játékost” – mondta.
