Ch. Gáll András épp Risztov Évával beszélget a felcsúti Puskás Akadémián (Fotó: pfla.hu)
A Magyar Távirati Iroda, a Sportissimo, a Nemzeti Sport, a Sztársport, az nb1.hu és több más rangos sportorgánum egykori tudósítójának, szerkesztőjének színvonalas cikkeivel évek óta találkozhatunk a világ kedvenc futballmagazinjában, 2012. szeptemberétől pedig immár az online műfajt kedvelők is sok értékes anyagot olvashattak munkatársunk tollából. Az angolul, spanyolul és oroszul is kiválóan beszélő sportújságíró a továbbiakban is a FourFourTwo külsős szerzője marad, és rendszeresen publikál majd a magazinban, az online szerkesztőség életébe azonban távozásával változás áll majd be.
„A FourFourTwo magazin új korszakot nyitott a magyar labdarúgással foglalkozó média történetébe, mert a korábban működő Labdarúgás című lap óta ehhez fogható színvonalú újság még nem volt, és ma sincs az országban!” – dicsérte a magazinnál folyó munkát Ch. Gáll András, aki korábban öt nyári olimpiáról (1988 – Szöul, 1992 – Barcelona, 1996 – Atlanta, 2004 – Athén, 2008 – Peking), két téli olimpiáról (2002 – Salt Lake City, 2006 – Torino) és két labdarúgó-világbajnokságról (1990 – Olaszország, 2006 – Németország) tudósított a helyszínről.
Arra is kíváncsiak voltunk, hogy a sokat tapasztalt sportújságíró vajon miként viszonyult az online szerkesztőség újító kezdeményezéséhez, a külföldi nevek magyar átírásához: „Jópofa játéknak tartom, jómagam ugyan egy pillanatig nem vettem komolyan, de nagyon jó poénnak tartottam.”
A FourFourTwo magazin állandó külsős szerzője (aki a múlt szeptemberi Andorra-Magyarország vb-selejtező átfogó helyszíni tudósításával debütált az online szerkesztőjeként) 32 éves sportújságírói pályafutásának fénypontjaként jellemezte az itt eltöltött hónapokat illetve a végén megjegyezte: „Nagy örömömre szolgált, hogy láttam néhány komoly tehetség, például Bodnár Zalán és Tóthpál Zoltán kibontakozását.”
És persze számunkra is komoly megtiszteltetés volt az együtt töltött munka, hasonló sikereket a folytatásra!