A dél-budai sport talán utolsó fellegvárában a száz év alatt olyan legendás labdarúgók nevelkedtek, illetve fordultak meg, mint Zakariás József, az Aranycsapat balfedezete, kortársa, Csordás Lajos, a későbbi évtizedekben Noskó Ernő, Mezey György, Verebes József, Kapitány Sándor, Vizi Sándor – a jelenlegi ügyvezető elnök -, Esterházy Márton, Jakab János, Tepszics Ignác, Mörtel Béla.
Edzőként, sportvezetőként a magyar labdarúgás halhatatlan szakemberei – Sebes Gusztáv, Mészöly Kálmán – szolgálták a BMTE-t, de talán mind közül a legnagyobb a budafoki futball legendája, a klubért fél évszázadon át szakadatlanul tevékenykedő, a mai ünnepségen kitüntetett Dobesch Gyula volt.
A valaha volt legnagyobb magyar kosárlabdázó, Simon János, a két éve elhunyt feledhetetlen Simi is innen indult az Európa-bajnoki dobogó legfelső fokáig vezető útjára.
"A BMTE a magyar sport és az utánpótlás-nevelés megkerülhetetlen pillére – mutatott rá beszédében a miniszterelnök. – A kisegyesületek nélkül nincsenek nagyok sem! Isten éltesse a BMTE-t!"
Az ünnepi közgyűlésen Orbán Viktor miniszterelnök a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje (polgári tagozat) kitüntetést adományozta
Dobesch Gyulának, a BMTE elnökhelyettesének, egykori legendás labdarúgójának és edzőjének Budafok sportéletében betöltött, több mint fél évszázados példamutató szerepéért
Dr. Dörflinger Károlynak, a Budafoki Kosárlabda Klub volt elnökének a sportágban végzett hatvanéves munkájáért
Karsay Ferenc kerületi alpolgármsternek a helyi közösség szolgálatában végzett munkájáért
Dr. Soós Jánosnak, a BMTE elnökének, a Hungarovin volt vezérigazgató-helyettesének több évtizedes szolgálatáért
Vizi Sándornak, a BMTE ügyvezető elnökének a helyi civil közéletben, így a sportegyesületben végzett kiemelkedő tevékenységéért.