Andy Cole (jobbra) és Bobby Barnes (középen) Budapesten
Andy Cole a Manchester United játékosaként lett igazán híres, ahol alapembere és egyik legnagyobb gólvágója volt a híres 1999-es csapatnak, amely triplázni tudott: az angol bajnokságot, az FA-kupát és a Bajnokok Ligáját is megnyerte. Az angol válogatott mezét tizenöt alkalommal viselte, és hogy miért nem többször, arra csak ennyit válaszolt: "Politika. Maradjunk annyiban, hogy hosszú történet."
Mikor egy jelenlévő újságíró jelezte, hogy van időnk, az egykori csatár mosolyogva csak annyit felelt: "Nem, annyi idejük nincs, higgye el nekem!" Azt viszont kiemelte, hogy nagyon örült a HLSZ meghívásának, mivel mindig megtiszteltetés, ha más ország szövetsége hívja, és reméli, ez nemcsak egyszeri találkozó lesz Magyarország és Nagy-Britannia szervezetei között, amelyhez aktív játékos korában egyébként maga is többször fordult.
Óvatosan hozzátette, hogy a magyar fociról nem sokat tud, de nyilván a jelenre érthette, mert gyorsan hozzátette: "Puskást természetesen ismerem, de Puskást mindenki ismeri! Én sajnos már nem láttam őt játszani, de Sir Alex Ferguson nagyon nagyra tartotta, és annak idején sokat beszélgettünk róla, akárcsak az angol-magyar 6:3-ról!"
"1953. november 25-én minden angol megismerte a magyar futballt – tette hozzá Bobby Barnes, a PFA (Profi Labdarúgók Szövetsége) alelnöke. – A legendákat meg kell becsülni, mert bár a futball nem egyetlen generációé, mindnek megvan a maga kiemelkedő játékosa, azért mégiscsak itt ülünk Budapesten, és Puskás Ferencről, és a hatvan évvel ezelőtt magyar csapatról beszélgetünk."
Andy Cole a FourFourTwo kérdésre elmondta, hogy Sir Alex Ferguson távozása után hatalmas teher nehezedett utódjára, David Moyes-ra. "Ezt nem is bírta sokáig, de én sem lettem volna szívesen a Manchester United menedzsere Ferguson távozása után. Most Louis van Gaallal talán helyre áll valami, a csapat megszerezte a BL-indulást jelentő negyedik helyet. De tudni kell, hogy egy olyan csapatnál, mint a United, csak a győzelem elfogadható."
Azt is elárulta, hogy kicsit teher neki a népszerűség, mert alapvetően nem keresi a felhajtást, és egyáltalán nem tartja magát legendának, csak egy fickónak, aki jókor volt jó helyen, és így sikerült sok millió embert megörvendeztetnie a világon. "Ezért nem is kérdőjeleztem meg Fergie döntését, mikor lehozott az 1999-es BL-döntőben. Hogy is tettem volna? Az egy csapat volt, és nekem felemelő volt látni, hogy egy csapattársam szerzi a győztes gólt."
Jelenleg a második helyen áll a Premier League gólszerzőinek örökrangsorában 187 találattal, de utódja, Wayne Rooney, a United csatára már 185 gólnál jár, ebből hamarosan előzés lesz. "A rekordok azért vannak, hogy megdöntsék őket. Engem nem érdekel, ha éppen az enyémet szárnyalják túl, sőt, kicsit büszkeséggel tölt el, hogy ezt egy olyan zseni teszi, mint Rooney."
Végül azt is elmondta, hogy szerinte miért áramlik annyi idegenlégiós a Premier League-be. "Ennek fő oka a pénz, mert egy kicsivel gyengébb külföldi játékost kevesebb mint feleannyiért lehet megvenni. Ma már más a helyzet, mint a mi időnkben, amikor valóban a legjobb külföldi játékosok jöttek a Premier League-be."