5 dolog, amit a hétvégén a topligákban tanultunk

Fókuszban a hétvége lúzere, a Liverpool, Sergio Ramos, a Real örökös megmentője, és a Napoli, amely még bajnok is lehet a Serie A-ban. Öt dolog, amit a hétvégén jól megtanultunk a topligákban.


Klopp hiába örült a 2-2-nek, a végén szomorkodhatott (Fotó: Reuters)


1 – Sergio Ramos csatárként is tökéletesen használható A sokadik meccs volt az idényben, amikor a Real Madrid csakis Sergio Ramosnak, és senki másnak köszönheti, hogy ha nehezen is, de megnyerte a meccsét. A középső védő csatárokat megszégyenítő módon duplázott a Málaga ellen (igaz, a második találata most már bizonyítottan lesről született), ezzel a Real két vereség után ismét nyerni tudott. Merjük azt állítani, hogy Sergio Ramos a mai mezőny egyik legkülönlegesebb játékosa, akihez visszavonulási után majd ugyanúgy lehet kötni néhány banális megmozdulást, hihetetlenül nevetséges történetet, mint a sorsfordító találatokat. Azt persze nem mondjuk, hogy Sergio Ramos hosszabb távon is megállná a helyét a csatár pozíciójában, mert két éve a védekező középpályás ideiglenes szerepkörében már rendesen besült, de tudva azt, hogy idén már a nyolcadik (!) gólját jegyezte, talán nem baj, ha Benzemáék elkezdenek aggódni… 2 – Még néhány hét, és élre állhat a Barcelona Bár a Real Madrid nyert a hétvégén, de finoman szólva sem nyűgözte le közönségét, sőt, a sok sérülés miatt könnyen lehet, hogy hamarosan ismét hullámvölgyről fognak majd beszélni a Fehér Házban. Bezzeg a Barcelona, ott most sokkal tisztábban és szebben néznek ki a dolgok. A hét közepén Messiék a mumusnak számító Real Sociedad otthonában nyertek a kupában, vasárnap pedig az amúgy egyáltalán nem gyenge Eibarnak lőttek egy sima négyest – idegenben. Nagyon úgy tűnik, hogy a sors adott még egy esélyt az idény elején még temetett Barcelonának, a kalendárium a következő hetekben most már változást sejtet az első helyen. De tudtuk jól, ez is egy olyan bajnokság, ahol csak az utolsó forduló után lesz jogerős ítélet. 3 – A Napoli idén bárkinek fel tudja adni a leckét Most a Milan otthonában nyert 2-1-re (micsoda első tíz perc volt!), s újra bizonyította, hogy Maradona egykori csapata idén bizony Európa legjobbjai közé törekszik. A nápolyiak 21 forduló után a Serie A tabellájának harmadik helyén állnak, a csapat hátránya csupán négy pont a listavezető, igaz egy meccsel kevesebbet játszó Juventusszal szemben. A szimpatikus tornatanárhoz is hasonlítható, de igazából ördögien zseniális Maurizio Sarri munkája mostanra kezd beérni, és nem biztos, hogy ez a munka csak a bajnokságban fog gyümölcsözni hamarosan. A BL-ben ugyan a Real Madrid lesz a Napoli ellenfele a nyolcaddöntőben, de a két csapat jelenlegi állapotát figyelembe véve nem vennénk mérget arra, hogy a címvédő fog továbbjutni. 4 – Angliában csak 98 perc után kezdd elkönyvelni a végeredményt Egy krónikás számára nem annyira hálás feladat tudósítani az angol meccsekről, mert még a 93. perc után, amikor pedig a szerző már nyomná a gombot, még akkor is alapjában változhatnak meg a dolgok. Hiába készül el csaknem teljes egészében a cikk a 90. percre, ha ezt követően még több minden történik, mint más helyeken egy teljes fordulóban. Az Arsenal mostani meccsén pontosan ez volt a helyzet, a Burnley a 93. percben 11-esből még egyenlített, de ne higgyük, hogy ezzel vége volt a történetnek! Mert három perccel később, tehát a 96. percben az Arsenal is kapott egy vitatható 11-est, amivel végül megnyerte a meccset. Eléggé abszurd forgatókönyv, nem is biztos, hogy ehhez hasonló megtörténhetne más bajnokságokban. Mi lett volna, ha a bíró a 92. percben lefújja a meccset? 5 – Idén sem lesz bajnok a Liverpool A hétvége lúzere címet kétségkívül a Liverpool érdemli, miután a Swansea City 3-2-re nyerni tudott az Anfield Roadon – egy eléggé őrült meccsen. A Vörösök idén tényleg (tényleg!) nagy reményekkel indították a bajnokságot, úgy tűnt, a csapat is végre rendben van, hoztak egy jó edzőt, kapust is vásároltak, és mintha hosszú évek után ezúttal lett is volna valami stílusa a csapatnak. Ám aztán jött a karma, azaz, hogy a Liverpool egyszerűen nem lehet bajnok Angliában. Nem lehet, mert csak. Hiába a sok változás, a nagy törekvések, ez a csapat sem érett még meg arra, hogy az első helyen tudjon befejezni egy ilyen hosszú sorozatot, ahol pont a kiegyensúlyozottságnak és a stabilitásnak lenne a legnagyobb jelentősége. Két olyan tényező, amelynek a Liverpool több mint két évtizede híján van. Szóval lassan bele kell törődnie minden Vörös-érzelműnek, hogy a kedvencek idén sem lesznek bajnokok, mi több, valószínűleg most sem fognak nyerni semmit az égvilágon. Majd jövőre…

Szólj hozzá!

Ezek is érdekelhetnek

Hozzászólások

Örömfoci
Bryan Robson, egy generáció kedvence, a Manchester United elfeledett zsenije
Harcosok Klubja
A legendás összecsapás Simeonéval, ami után Beckham „hülyegyerek” lett
NB I, 1994
Mesék nagy gólokról: Váczi Dénes az Újpest ellen
Történet a fénykép mögött
Angliában a futball a háború alatt is igyekezett a felszínen maradni
Akkor, régen...
Felcsillant a remény, avagy a magyar futball ígéretei: ifi Eb-arany Bicskeivel
Meccsek, amik...
Meccsek, amik megváltoztatták az életemet: Szalma József
Du ju szpík futball?
FFT-szótár a nagy rangadók előtt: milyen szavunk van a derbire?
Még ne oltsd le a lámpát!
Gordon Banks: Szeretném hinni, hogy amit véghezvittem, másokat is inspirálhat
technika
Így kerülj rivaldafénybe a kapuban!
Költők, írjatok verseket!
Itt a futball-rap a Kacsafarhát együttestől!
Kérdezd meg pacekba!
Nagyinterjú: Juhász Roland
Döglött akták
Kocsis Sándor rejtélyes halála a barcelonai kórházszobában