5 dolog, amit a hétvégén a topligákban tanultunk

Folytatódik hétfői elemző sorozatunk, amelyben öt megfigyelésünket hozzuk nyilvánosságra a hétvégéről. Ezúttal főszerepben a pontokat hullajtó Barcelona, a szárnyaló Inter, és a Liverpool, amely tényleg nem fog semmit sem nyerni ebben az idényben.


Neymar reklamál, pedig magában is kereshetné a hibát (Fotó: sportenglish.com)


A Barcelona identitás nélkül játszott a Betis ellen A Barcelona-szurkolóknak persze ciki lehet beismerni, de az igazság az, hogy még véletlenül sem a játékvezető (és az asszisztens) hibái miatt veszítettek pontokat vasárnap a Betis otthonában. Merthogy a katalán csapat régen látott pocsék produkcióval rukkolt ki, és még annak is örülhetett, hogy legalább az egyik pontot megszerezte, mert a mutatott játék alapján az előzetesen lesajnált kiscsapat, a Betis – amelynek egyébként a Real Madrid ősszel ugyanitt hat gólt rúgott! – megérdemelte volna a három pontot. Luis Enriquének lassan be kéne látnia, nem megoldás, ha folyton forgatja a középpályáját, és olyan játékosoknak szavaz bizalmat, akik nem ütik meg a Barcelona szintjét. Arda Turan, Ivan Rakitic, Denis Suárez – ez volt a Barcelona középpályája a Betis ellen, ami egy angol vagy egy spanyol középcsapatban talán még elmegy, na de ott, ahol mindig is a kreativitás és az önfeledt futball volt a minimum követelmény, ez a felállás egyenesen sértő a közelmúlt sikereire. Szóval nem a bírók, hanem Luis Enrique, te vagy a hibás! Bezzeg CR7 mintha a feltámadás apró jeleit mutatná Óvatosak vagyunk, de mintha Cristiano Ronaldo elindult volna a jó úton. Legalábbis ahhoz a nagy semmihez képest, amit az elmúlt fordulókban és hetekben rendszeresen fel tudott mutatni. A Real Sociedad ellen sem jöttek be az egyéni megoldásai, de legalább adott egy gólpasszt – amiből Mateo Kovacic vezetést szerzett a Realnak – majd okosan fejezett be egy támadást, így végre a góllövők közé is feliratkozhatott. Más kérdés, hogy a négyszeres aranylabdás már annyira belefáradhatott az amúgy jogos támadásokba, hogy képtelen önkritikát gyakorolni. A spanyol tévés felvételek ugyanis bebizonyították, hogy CR7 hangos "k.rva anyázással" ünnepelt, a sértő szavakat pedig a szurkolóknak szánta, akik megállás nélkül fütyülték őt a Bernabéuban. A harag némileg jogos a sokszor valóban hálátlan szurkolók miatt, de mégsem elegáns, ha valaki ilyen módját választja véleményének kinyilvánítására. Pioli látszólag megtalálta a megoldást az Inter gondjaira "Mi lett volna, ha…" Tízből kilenc Inter-szurkolónak ez az egyik kedvenc mondata az elmúlt négy-öt hétben, utalva arra, hogy az új vezetőedzővel, Stefano Piolival a csapat elfelejtett veszíteni. Nem tudjuk, mi lett volna akkor, ha az Inter tényleg Piolival kezdi az idényt, de annyit azért figyelmeztetésképpen tanácsolunk a kék-feketék szurkolóinak, hogy egyelőre ne kezdjenek el pezsgőzni, mert messze még az idény vége. Az Inter ugyanis eddig többnyire gyenge, vagy legalábbis gyengébb csapatokkal találkozott a bajnokságban (az áldozatok sorrendben: Genoa, Sassuolo, Lazio, Udinese, Chievo, Palermo, Pescara), tagadhatatlanul ennek is köszönhető, hogy a csapat hétmeccses győzelmi sorozatban van a Serie A-ban. Piolinak persze megvannak a maga elévülhetetlen érdemei, de bizonyítványt majd a Juventus vagy a Napoli elleni meccsek után osszunk, meg persze az idény végén, amikor meglátjuk, mennyit ért a Pioli-faktor. A Monaco mostanra erősebb lett, mint a PSG Ki hitte volna az idény elején, hogy 22 forduló után nem a PSG, hanem az AS Monaco fogja vezetni a francia bajnokság tabelláját? És azt, hogy a párizsiak csak harmadikok lesznek? Senki, alighanem. Márpedig az a helyzet, hogy az Unai Emery vezette PSG továbbra sem találja igazán önmagát, játéka sablonos és szürke, nem igazán rajta látni a spanyol edző kézjegyét. Bár a csapat hátránya csupán három pont a listavezetővel szemben, a hétvégi Monaco elleni szuperrangadó (1-1) is bebizonyította, hogy ez a PSG bizony már nem képes az egyeduralomra Franciaországban, és ha nem javult sokat a következő hetekben, nem sok esélye lesz a Barcelona ellen a BL-nyolcaddöntőben. Talán további igazolásokra lenne szükség. Lám, tényleg nem fog semmit sem nyerni a Liverpool Mi megmondtuk! Legutóbbi elemző cikkünkben már bátorkodtunk előre pálcát törni a Liverpool felett, és kijelentettük, hogy ez a csapat valószínűleg idén sem fog nyerni semmit. Akkor sok hozzászóló felrótta ezt nekünk, mondván túl korai még ilyen dolgokat ilyen határozottsággal kijelenteni, ám alig kellett várni néhány napot, és a történések máris minket igazoltak. A Liverpool ugyanis rá jellemző módon néhány nap alatt búcsúzott el két kupasorozattól is, előbb a Ligakupától, majd ezen a hétvégén a rangosabbnak számító FA-kupából is kiesett a csapat, a bajnokságban pedig ugye eleve nem volt esélye. Jürgen Klopp csillaga most már egyáltalán nem ragyog olyan fényesen az Anfield Road felett, többen már azt szeretnék, ha a német menedzser azonnal elhúzná a csíkot Liverpoolból. Mi diplomatikusan azt mondjuk: lehet, hogy gond van az edzővel, de amíg nem lesz megfelelő kapusa a csapatnak, és a játékosok többsége is kutyaütő, felesleges a mostaninál nagyobb dolgokat elvárni.

Szólj hozzá!

Ezek is érdekelhetnek

Hozzászólások

Örömfoci
Bryan Robson, egy generáció kedvence, a Manchester United elfeledett zsenije
Harcosok Klubja
A legendás összecsapás Simeonéval, ami után Beckham „hülyegyerek” lett
NB I, 1994
Mesék nagy gólokról: Váczi Dénes az Újpest ellen
Történet a fénykép mögött
Angliában a futball a háború alatt is igyekezett a felszínen maradni
Akkor, régen...
Felcsillant a remény, avagy a magyar futball ígéretei: ifi Eb-arany Bicskeivel
Meccsek, amik...
Meccsek, amik megváltoztatták az életemet: Szalma József
Du ju szpík futball?
FFT-szótár a nagy rangadók előtt: milyen szavunk van a derbire?
Még ne oltsd le a lámpát!
Gordon Banks: Szeretném hinni, hogy amit véghezvittem, másokat is inspirálhat
technika
Így kerülj rivaldafénybe a kapuban!
Költők, írjatok verseket!
Itt a futball-rap a Kacsafarhát együttestől!
Kérdezd meg pacekba!
Nagyinterjú: Juhász Roland
Döglött akták
Kocsis Sándor rejtélyes halála a barcelonai kórházszobában