1 – Guardiola tiki-takája nagyon nem működik a Citynél A hétvége legsokkolóbb eredménye volt, hogy a Manchester City teljesen simán, 4-0-ra kikapott az Everton otthonában. A meccs után persze a vendégek sztármenedzsere, a sokak által zsigerből gyűlölt Pep Guardiola azonnal a támadások középpontjába került, mindenki belerúgott egyet, kárörvendve felemlegették neki a Real elleni 0-4-et, de valljuk be: a kritikák többsége végülis jogos. Guardiola tényleg nem tud mást, mint a tiki-taka, ez a játék azonban egyelőre nem működik Angliában. És mi már most szólunk jó előre: nem is fog. Nem azért, mert ez a stílus halálra van ítélve a Premier League-ben (a jó focinak mindenhol van keresnivalója!), hanem egyszerűen azért, mert a City jelenlegi játékosállománya (még?) alkalmatlan erre. És erről nem csak Guardiola tehet.
Bizony, ez nem a Barcelona… (Fotó: Reuters)
2 – A Juve botlásával újra nyitott lett az olasz bajnokság Végre, mondták sokan azt követően, hogy a Juventus vasárnap négy győztes meccs után vereséget szenvedett a Fiorentina otthonában. Akik szorosabb versenyfutást szeretnének, most hálálkadhatnak Paulo Sousa csapatának, a második helyezett Roma ugyanis ezzel már csak egy pontra van a címvédőtől, amely egy meccsel kevesebbet játszott. És most úgy tűnik, mintha a Juve nem lenne annyira egyben, mint tavaly, sebezhetőbbnek tűnik, s látva ezt, egy kicsit kétséges, hogy amikor tavasszal folytatódik majd a Bajnokok Ligája, és ismét számolni kell a sorozatterheléssel, a Juve képes lesz-e két fronton is ugyanolyan erős maradni, vagy választania kell a bajnokság és a BL között? Persze, a Serie A favoritja még így is a Juve, csak már nem annyira magasan, mint néhány hete… 3 – A Real Madrid saját magát nyírta ki Sevillában Sevillában rendezték a hétvége legjobb, legizgalmasabb, legszínvonalasabb meccsét. A Real Madrid rá nem jellemző módon engedte ki kezéből a három- majd az egy pontot: a 85. percben még vezetett, s Zinedine Zidane az öt védővel egyébként túlbiztosított (!) taktikája érvényesült annak ellenére is, hogy a Sevilla minimum egyenlő partner volt a meccsen. Ám aztán megtörtént az, ami egyébként a Real Madrid specialitása, a Sevilla előbb Sergio Ramos öngóljával egyenlített, aztán Navas hibájából a győztes találatot is belőtte a 92. percben, ezzel megszakítva a Real 40 meccses veretlenségi sorozatát. A Real saját magát nyírta ki, és ha minden áron felelőst akar találni a fájdalmas vereségre, akkor ezúttal előveheti formán kívül lévő kapusát, illetve Cristiano Ronaldót – aki ugyan rúgja-rúgja a gólokat, de lassan egy cselt nem tud normálisan megcsinálni, és ha pályán van, a csapat általában rosszabbul játszik, mint nélküle. Még szembetűnőbb, hogy mostanra a sebessége is jelentősen megkopott.
Negyedik Aranylabda ide vagy oda, már sosem lesz a régi (Fotó: Reuters)
4 – Csak vigyázni a Monacóval! Nem akármi, amit a Monaco csinál Franciaországban: a Falcao fémjelezte társaság húsz forduló után már hatvan rúgott gólnál jár, ami nagyon nem megszokott teljesítmény Európában. Ilyet formát a Barcelonától vagy a Real Madridtól láthatunk, a Monaco viszont hétről hétre igazolja, hogy ha nem is tartozik közvetlenül a legszűkebb elitbe, nagyon ott kopogtat mögötte. Mi már most figyelmeztetjük a Manchester Cityt, a Monaco BL-nyolcaddöntős ellenfelét, hogy nagyon nem becsülheti le a piros-fehéreket, és a mostani formákat figyelembe véve arra sem vennénk mérget, hogy a City bármivel is esélyesebb lenne a párharcban. Január közepén kimondjuk: nem is az. 5 – Ibra még mindig egyedi, Mourinho még mindig Special One Ha a Sevilla és a Real Madrid játszotta a legjobb és legszínvonalasabb meccset, akkor a legfeszültebb találkozót garantáltan az Old Traffordon rendezték. Szinte forrongot a levegő, pedig ez amúgy nem jellemző az angolokra és az ottani mentalitásra. Ibra egyenlítő gólja után érezhető volt, hogy milyen nagy erővel szabadulnak fel az indulatok a játékosokból, ezt tükrözte tökéletesen a gólszerző elementáris gólöröme. És bár Mourinhót sokan szidták az idény előtt és közben, hogy már nem az igazi, kiveszett belőle a régi szenvedély, ezek a meccsek határozottan megcáfolják az ilyen véleményeket. Kár, hogy túl rosszul rajtolt a United, mert emiatt a bajnoki címért már aligha lehet reális versenyben. Marad hát az Európa-liga.
5 dolog, amit a hétvégén a topligákban tanultunk

Újra jelentkezik hétfői elemző rovatunk, amelyben a hétvégi bajnoki fordulókban történteket vesszük részletesen is górcső alá, illetve hívjuk fel a figyelmet az öt leglényegesebb dologra. Ezúttal Guardiola, Mourinho, a Serie A és a Real Madrid a fókuszban.
Ezek is érdekelhetnek
Hozzászólások
Történet a fénykép mögött
Meccsek, amik...
Du ju szpík futball?
Még ne oltsd le a lámpát!
technika
Költők, írjatok verseket!
Kérdezd meg pacekba!