Hennes Weisweiler (1975. május–1976. április)
Weisweiler a Borussia Mönchengladbachhal frissen megnyert UEFA-kupával érkezett a Camp Nou-ba, és két német bajnoki címet is nyert a Gladbachhal. A feladata azonban nem volt egyszerű: Rinus Michels megüresedett helyét kellett betöltenie. Nem volt egyszerű dolga, mert ki kellett vívnia a tekintélyt, de a csapat sztárja, Johan Cruyff nem csípte szigorú módszereit. „Én nem Weisweilert választottam volna edzőnek” – jelentette be a holland a német tréner érkezésekor. Kitört közöttük a háború, amelynek csak egy győztese lehetett. Weisweiler üres kézzel távozott egy idény után.
Kubala László (1980. május–november)
„Kuksi” előbb játékosként (1951-61), majd edzőként (1961-63) is magába bolondította a katalánokat, de második edzői ciklusa a csapatnál katasztrofálisra sikerült. 1980-ban már tizenkettedik éve irányította szövetségi kapitányként a spanyol válogatottat, és már az heves vitákat eredményezett, hogy úgy vállalta el a munkát a Barcelonánál, hogy utána még ő vezette a válogatottat az 1980-as Eb-n. Aztán Spanyolország csoportutolsó lett a kontinenstornán, majd Barcelonában 13 meccséből hatot elveszített. Az utolsót 4-0-ra a Köln ellen az UEFA-kupában.
Llorenc Ferrer (2000. május–2011. április)
A korábbi Real Betis-edző és a tartalékcsapat trénere volt a kézenfekvő megoldás a kispadra 2000-ben, amikor Louis van Gaal távozott a csapattól. Nem volt jó belépő, hogy már a szezon előtt Ferrer aggályokat keltett a játékosok körében képességei miatt, majd a frissen igazolt francia világbajnoktól, Emmanuel Petit-től megkérdezte, milyen poszton szokott játszani. Luis Figo akkor távozott a Real Madridba, Ferrer megpróbálta helyettesíteni Marc Overmarsszal és a többiekkel, de a Barca kiesett a BL csoportkörében, majd az UEFA-kupából is kiütötte a Liverpool. Egy Osasuna elleni 3-1-es vereség után kellett mennie, amikor a csapat az 5. helyen állt a bajnokságban.
Louis van Gaal (2002. május–2003. január)
Első barcelonai időszakában Louis van Gaal bajnokságot és kupát is nyert a katalánokkal, de második érájában nem tudta megismételni ezt a bravúrt. Távozása után két idényen át trófea nélkül maradt a csapat, így Joan Gaspart elnök kétségbeesésében a hollandot hívta vissza. Meg is bánta. Van Gaal keze alatt a káosz lett az úr, a sztárok széthúztak, Rivaldót pedig elengedte a Milanhoz, és úgy gondolta, hogy a Boca Juniors sztárja, Juan Román Riquelme jól pótolja majd. A hollanddal 30 meccsből csak hatot nyert meg a Barca, és távozásakor épphogy három ponttal volt a kiesési határvonal fölött.
Gerardo „Tata” Martino (2013. július–2014. május)
Nem volt semmilyen közös múltja a Barcelonával, Argentínában volt igazán ismert, ahol a Newell’s Old Boysszal szép sikereket ért el. Pep Guardiolához hasonlóan Marcelo Bielsa futballfilozófiáját követte. Ám Martino nem tudott a tehetségekből olyan identitású csapatot kialakítani, mint Pep Guardiola, elveszítette a Copa del Rey döntőjét a Real Madrid ellen, az Atlético Madrid pedig a spanyol bajnoki elsőségtől és a BL-döntőtől ütötte el. Martino „teljes kudarcnak” nevezte barcelonai idényét. „Ha a Barca a saját stílusában futballozott volna, akkor a vereségek is belefértek volna, de ki is kaptunk és rosszul is játszottunk.”
Forrás: FourFourTwo.com