Bár a koronavírus-járvány idején a Mediaworks kiadóvállalat felfüggesztette a nyomtatott magazin megjelentetését munkatársaink, olvasóink egészsége érdekében, valamint a gyártás és terjesztés nehézségei miatt, a FourFourTwo futballmagazin magyar kiadásának májusi száma elkészült és digitális formátumban már hozzáférhető a Digitalstandon. Az előfizetők megkapták levélben, hogy miként tölthetik le ingyenesen a folyóirat legfrissebb kiadását, nem előfizető olvasóink pedig a digitalstand.hu/fourfourtwo
Címlapsztárunk a Juventus ötszörös aranylabdás portugál ásza, Cristiano Ronaldo. A világ legkönyörtelenebb labdarúgója nemsokára minden idők egyik legje is lesz. Íme, hogyan válik
hamarosan minden idők legeredményesebb válogatott játékosává. Elmondják azok, akik a legjobban ismerik. Nesze neked, Messi!
A legutóbbi Európa-bajnokságon, 2016-ban Cristiano Ronaldo története első Eb-győzelmére vezette hazája válogatottját. Ugyanígy tett 1984-ben a francia Michel Platini, 1988-ban a holland Marco van Basten vagy 2004-ben a görög Angelosz Hariszteasz is, az ő nagy sztorijukat is feleleveníti a FourFourTwo.
A Kérdezd meg pacekba! című rovatban ezúttal a német világbajnok Lukas Podolski válaszolt az olvasók kérdéseire. „Tinédzserkoromban három-négy barátom karját is eltörtem, de nem kezdtem magyarázkodásba emiatt” – mondta egyebek mellett.
Bruno Fernandes pályafutása azzal kezdődött, hogy összeveszett az apjával. A télen ő lett az Old Trafford hőse. Lássuk, hogyan jutott a portugál középpályás Olaszországon és Lisszabonon át egészen
Manchesterig.
A bukaresti jogi iszapbirkózás elkeseredett háborúhoz vezetett, amely még nem ért véget, bármit is mond a bíróság. Ellátogattunk a román fővárosba, hogy a helyszínen derítsük ki, mi is történt.
A futballtörténelem tele van tévhitekkel – városi legendákkal, ha úgy tetszik – olyanokkal, mint hogy Ronaldót a Nike kényszerítette pályára az 1998-as vb-döntőben, vagy olyanokkal, hogy a „soccer” amerikai kifejezés. A FourFourTwo egyszer és mindenkorra eloszlat néhány tévedést.
Döglött akták sorozatunkban hónapról hónapra leporolunk egyet a magyar futball számos abszurd „ügyirata” közül. Ezúttal feltárjuk, hogyan lett pokollá Hidegkuti Nándor családi élete, avagy bemutatjuk, milyen volt, ha valakit látszólag a tenyerén hordozott a Kádár-rendszer…
Folytatódik Vörös Csaba sorozata, amelyben elképesztő eseményeket dolgoz fel a szerző a levéltári titkosítás alól feloldozott dokumentumok segítségével. A legújabb részben Rákosi Mátyás rémuralmáról ír. A magát Sztálin legjobb tanítványának tartó Rákosi (akit ki nem állhatott a szovjet főtitkár) egyvalamit üzembiztosan elsajátított a nagy vezetőtől: hogyan kell rettegésben tartani egy társadalmat. Ez a bizonytalanság beszivárgott a magyar labdarúgás mindennapjaiba is, mindez kiolvasható az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárában őrzött iratokból is.
Ez csak az ízelítő volt, a világ kedvenc futballmagazinja továbbra is több mint 100 oldalon tálalja a futballvilág legfinomabb fogásait
– a rendkívüli helyzetre való tekintettel ezúttal DIGITÁLIS verzióban!