Elkészült a FourFourTwo futballmagazin magyar kiadásának legfrissebb, 124., avagy 2020. júliusi száma, és digitális formátumban már hozzáférhető; előfizetőink megkapták levélben, hogy miként tölthetik le ingyenesen, nem előfizető olvasóink pedig a digitalstand.hu/fourfourtwo címen 750 forintért vásárolhatják meg a több mint százoldalas tartalmat. Köszönet hűséges hirdetőinknek, hogy a digitális kiadásban is partnereink maradtak.
E havi számunk fókuszában a 2000-es évek futballja áll. Brit anyalapunk 99 érdekességet gyűjtött össze az új évezred első évtizedéből. Nem vitás: az évtized nyertese a ’90-es évek letargiáján túljutó angol futball.
Mi lett az angolok aranygenerációjával? A legígéretesebb angol játékosok alkotta válogatottól egy évtizeden át várták, hogy trófeát vigyen haza, de sorra kudarcot vallott. Bemutatjuk a labdarúgók útját, amit heves médiaérdeklődés, hamis sejkek és szédítő nők kísértek.
Thierry Henry: több mint fél évtizeden át uralta a Premier League-et, és a Bajnokok Ligája történetének egyik legjobb csapatában játszott. Volt jobb futballista a kétezres évek elején?
A kora kétezres évek egy legdrámaibb mérkőzésének hőse, Jerzy Dudek elmondja, hogyan győzte le az akadályokat a Liverpoolnál, hogyan vált a Bajnokok Ligája legendájává, és hogyan húzott be majdnem egyet Rafa Beníteznek.
A Barcelona és a Real Madrid két ellenséges klub. Rivalizálásuk az új évezred első évtizedében magasabb szintre
emelkedett. A galaktikusok és Guardiola útján keresztül az FFT bemutatja a keserédes románc történetét.
Népszerű, Kérdezd meg pacekba! című rovatunkban ezúttal Mikael Silvestre válaszolt az FFT-olvasók kérdéseire. „Mindenki megdöbbent, amikor Fergie cipőt rúgott Beckham arcába. Közbe kellett lépnünk, hogy ne legyen balhé” – mesélte ezt is egyebek mellett a korábbi Manchester United-sztár.
Döglött akták című sorozatunkban hónapról hónapra leporolunk egyet a magyar futball számnos abszurd „ügyirata” közül. Ezúttal utánanéztünk, mit csinált Urbán Flórián 2006-ban a tv-székház ostrománál.
Folytatódik Vörös Csaba sorozata, amelyben elképesztő eseményeket dolgoz fel a szerző a levéltári titkosítás alól feloldozott dokumentumok segítségével. A legújabb részben ír: a pártállami berendezkedéssel egyenes arányban süllyedt a magyar labdarúgás színvonala, ami azt is jelentette, hogy a sportelhárítás évtizedes tevékenysége a szurkolói táborok bomlasztására megbukott. Az 1980-as évekre a rendszer gyengülésével kicsúszott az irányítás az elhárítás kezéből, amiről egyértelműen árulkodnak az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának iratai.
Ez csak az ízelítő volt, a világ kedvenc futballmagazinja továbbra is több mint 100 oldalon tálalja a futballvilág legfinomabb fogásait
– ezúttal megint DIGITÁLIS verzióban!