Már kapható az újságárusoknál a FourFourTwo magazin 119., avagy 2020. februári száma!
Hagyomány a FourFourTwo-nál újév után összegezni az előző esztendőt, ennek jegyében emlékezünk meg 2019 legjobbjairól, legemlékezetesebb pillanatairól. Az Aranylabda-gálán például a nők mezőnyében a három jelölt egyike a német színekben szereplő, de magyarságára büszke Marozsán Dzsenifer, akivel Ch. Gáll András készített terjedelmes riportot.
Az is régi FFT-tradíció, hogy a lap angol szerkesztősége összeállítja a világ legjobb 100 játékosát tartalmazó listáját. Hangsúlyozandó: nem 2019 legjobbjait rangsorolja a lista, hanem azokat, akik 2019 végén pillanatnyilag a legjobbak.
Májusban a Leicester elleni, bajnoki címet érő káprázatos góllal véget ért Vincent Kompany és a Manchester City tizenegy éve tartó közös története. Saját szavaival idézi fel az este minden pillanatát, a versengést a Liverpoollal, illetve hogy miért nem hallgatott Ilkay Gündoganra.
A 2017-es évben még úgy tűnt, Santi Cazorla a lábának is búcsút mondhat, 2019-ben mégis ő volt Spanyolország egyik legjobb középpályása. A Villarreal nagymesterét kérdeztük a pályája derékba törésével fenyegető sérüléséről és dicsőséges visszatéréséről.
Az Év fogása: az Aston Villa rekordösszegű szerzeménye, Wesley Moraes átélte a szegénységet, majd a csúcsra jutott, és egyre csak mosolyog. A brazil válogatott újonca hihetetlen útjáról beszélt a FourFourTwo-nak.
A finn Teemu Pukkit mi már jó régen ismerjük sajnos. Most már az angolok is ismerik… Övé az Év áttörése.
A Bodö/Glimt és a Tromsö a két legészakibb klub a norvég élvonalban. Összecsapásuk senkit sem hagy hidegen. Az FFT zimankós expedícióra vállalkozott, hogy tanúja legyen küzdelmüknek.
Döglött akták sorozatunkban hónapról hónapra leporolunk egyet a magyar futball számos abszurd „ügyirata” közül. Ezúttal Ivanics László egyetlen válogatottságának legendáját elevenítjük fel.
Folytatódik Vörös Csaba sorozata, amelyben elképesztő eseményeket dolgoz fel a szerző a levéltári titkosítás alól feloldozott dokumentumok segítségével. A legújabb részben a szurkolói kultúráról ír: a Belügyminisztérium illetékesei minden disszidensről igyekeztek adatokat gyűjteni, így a klasszis labdarúgó, az 1954-es világbajnokság gólkirálya Kocsis Sándor sem kerülhette el az érdeklődésüket. Kocka az akkori értékelés szerint hazaárulónak számított, és Lovász fedőnéven körözési dossziét nyitottak róla, amelyek az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárában őrzött dokumentumok között találhatók.
Ez csak az ízelítő volt, a világ kedvenc futballmagazinja továbbra is több mint 100 oldalon tálalja a futballvilág legfinomabb fogásait.
Keresd az újságárusoknál!!!