1. Ifjúsági vb, 1979
Annak ellenére, hogy már 1977-ben, 16 évesen bemutatkozott a válogatottban, César Luis Menotti szövetségi kapitány kihagyta az 1978-as argentin vb-keretből, mondván, hogy túl fiatal, így nem lett még világbajnok. Dühét egy évvel később a Japánban rendezett korosztályos vb-n töltötte ki a szerencsétlen ellenfeleken (Indonézia, 5–0, Lengyelország 4–1, Jugoszlávia 1–0, Algéria ellen a negyeddöntőben 5–0, – az Uruguay elleni elődöntőt eltiltás miatt kihagyta –, a döntőben a Szovjetunió ellen 3–1). Maradona minden meccsen gólt szerzett az egyenes kieséses szakaszban, a döntőben remek szabadrúgásgólt is szerzett.
2. Argentinos Juniors–Boca Juniors 5–3, 1980
Maradona 1976-ban, 15 évesen mutatkozott be nevelőegyesületében, az Argentinos Juniorsban, és öt évvel később, 1981-ben váltotta valóra az álmát, a Boca Juniorsba szerződve. Előtte azonban még jól megalázta leendő csapatát… Az Argentinos 5–3-as győzelméből négy remek góllal vette ki a részét! Előbb egy általa kiharcolt büntetőt értékesített, majd szabadrúgásból ívelt les szögből ballal a kapus feje fölött a hálóba, aztán egy mellel szépen átvett labdát tett be a jobb sarokba, végül a jobb felsőbe vágott egy szabadrúgást. Ördögi…
3. Argentína–Anglia 2–1, vb-negyeddöntő, 1986
Mindenki ismeri a sztorit: egy gól kézzel, majd egy másik a kezdőkörből indulva, az örökkévalóságnak… Az argentin kommentátor szavait sem lehet feledni: „Köszönöm, Istenem, hogy nekünk adtad a futballt, és nekünk adtad Maradonát…!”
4. Argentína–NSZK 3–2, vb-döntő, 1986
Miután Maradona elintézte egyedül az angolokat és a belgákat, nem volt benne a levegőben, hogy a döntőben a nyugatnémetek majd megállítják. José Luis Brown és Jorge Valdano góljával hamar elhúzott 2–0-ra Carlos Bilardo csapata, de a nyugatnémetek vissza tudtak kapaszkodni Karl-Heinz Rummenigge és Rudi Völler góljával. Ekkor előlépett Diego, és mesteri gólpasszt adott Jorge Burruchagának, akinek a 83. percben szerzett góljával lett 3–2, Argentína pedig világbajnok lett, Maradona felért a csúcsra a mexikói Azték Stadionban.
5. Duplázás Olaszországban: bajnoki cím és kupagyőzelem a Napolival, 1987
A friss világuralomtól megrészegülő Maradona elvitte a dicsőséget Nápolynak is. Első két olaszországi idényében a bajnokságban a nyolcadik és a harmadik helyen végzett a déliekkel, az Olasz Kupában pedig nem jutott el a legjobb 16 közé sem. Harmadik nekifutásra, az 1986-87-es idényben viszont mindenhol tarolt a csapat: megnyerte története első bajnoki címét, a Coppa Italia döntőjében pedig 4-0-val mosta le az Atalantát.
6. Napoli-Juventus 3-0, UEFA-kupa-negyeddöntő, 1989
A Napoli 1989-ben története során először megnyerte az UEFA-kupát. A döntőig vezető út legnehezebb része a negyeddöntő volt, ahol az olasz rivális, a Juventus volt az ellenfél, és a torinóiak első meccsen elért 2-0-s győzelme után kevesen hittek a fordításban. Nem úgy a nápolyiak, akik csordultig megtöltötték a San Paolót a visszavágóra. Maradona szerezte az első gólt, majd jött Andrea Carnevale döbbenetes találata, a hosszabbítás 119. percében pedig Alessandro Renica alakította ki a 3-0-s végeredményt. Nápoly őrjöngve fetrengett örömében.
7. Live is Life, UEFA-kupa-elődöntő, 1989
Egy videó, amely a legridegebb lelkeket is felmelegíti! A Bayern München elleni meccs előtt Maradona kioldott cipőfűzővel produkált egy olyan bemelegítést az Opus zenekar 1984-es, Live is Life című slágerére, hogy minden száj tátva maradt…
8. A Napoli második scudettója, 1990
Miután 1988-ban a Milan, ’89-ben pedig az Inter csente el a Napoli elől a bajnoki címet, 1990-ben Maradonáék már nem hagyták magukat. Az utolsó 15 meccsen az argentin 10 gólt szerzett, és a Milan elleni 3-0, majd a Juventus elleni 3-1-es fontos sikerek után visszavette a scudettót.
Amit 4:02-től csinál, az nem fair a Milannal szemben…
9. Argentína-Brazília 1-0, vb-nyolcaddöntő, 1990
Brazília százszázalékos teljesítménnyel vette a C-csoportot, míg a címvédő Argentína három meccsen szerzett három pontjával csak a B-csoport harmadik helyezettjeként csúszott be a legjobb 16 közé. A brazilok háromszor eltalálták a kapufát, Diego viszont a 81. percben megrázta magát, négy ember között cselezgetve kiugratta tökéletes ütemben Claudio Caniggiát, aki Taffarel kapus mellett elhúzva a labdát, az üres kapuba lőtt, megnyerve ezzel a meccset 1-0-ra. Argentína ezután meg sem állt a döntőig, ahol 1-0-ra kapott ki az NSZK-től, egy 84. percben kapott, kétes döntést követő Brehme-tizenegyessel.
10. Argentína-Görögország 4-0, vb-csoportmeccs, 1994
Maradonát a második, Nigéria elleni csoportmeccs után szégyenszemre hazaküldték a vb-ről, mert pozitív lett a tesztje az efedrin gyógyszerre. Előtte még azonban a görögök ellen megmutatta, hogyan kell futballozni. Kár, hogy így búcsúzott a világbajnokságoktól…
Forrás: FourFourTwo.com