Szöveg Thore Haugstad
1. CRISTIANO RONALDO
Ítélet: nem volt olcsó sem a vétel, sem a karbantartás, de minden fillér megérte. Mit lehet mondani? Még nyolcvanmillió font sem volt sok érte, ugyanis 2009-es érkezése óta Cristiano Ronaldo 450 gólt szerzett a Real Madridban, ezzel a klub történetének legjobb góllövője lett. Összesen öt Aranylabdát nyert és négyszer vezette a csapatot Bajnokok Ligája-sikerre. Nyáron a Juventushoz igazolt, de jó ideig senki sem fogja megközelíteni azt a teljesítményt, amit CR7 a Realban nyújtott.
2. LUKA MODRIC
ÍTÉLET: FELBECSÜLHETETLEN ÉS ALULÉRTÉKELT. Mivel a Spurs keménykedett az átigazolási díj miatt, Luka Modric kihagyta az előszeszont, és mire 2012 augusztusában csatlakozott a klubhoz, kiesett a formából. Eleinte sokat küzdött, hogy bizonyítson, 2013 elején például a Marca olvasói az év legrosszabb igazolásának szavazták meg. Carlo Ancelotti érkezésével viszont a horvát középpályás a csapat oszlopa lett, és azóta is az. Kerüli a reflektorfényt, de neki köszönhető, hogy a madridi gépezet olajozottan működik. Ennek a megbízhatóságnak meg is lett az eredménye, 2018-ban ő lett a FIFA Év Játékosa.
3. XABI ALONSO
ÍTÉLET: KLASSZIS ALAKÍTÁS. Egy évvel azután, hogy Rafael Benítez eladta a Liverpoolból, Xabi Alonso az első galaktikusok egyik lett, akit Florentino Pérez elnök szerzett meg, méghozzá harmincmillió fontért. A spanyol játékmester ott folytatta a Santiago Bernabéuban, ahol az Anfielden abbahagyta, elegáns, intelligens és érett stílusával megerősítette a középpályát. A klubnál töltött négy évét a tizedik Bajnokok Ligája-címmel koronázta meg.
4. GARETH BALE
ÍTÉLET: ROBBANÓSZER KIVÉTELES ALKALMAKRA. Gareth Bale már az első szezonjában elkezdte visszafizetni 85.3 millió fontos vételárát, miután fontos gólt szerzett a spanyol kupadöntőben és a Bajnokok Ligájában. A „Cardiff Express”, ahogy a szurkolók nevezik, megállíthatatlan volt a 2016/17-es szezonban is, amikor bajnoki címet szerzett a Real Madrid. Zinedine Zidane csapatában ugyanakkor kicsit háttérbe került, a francia trénernél nem volt stabil kezdőember. A májusi BL-döntőben bődületes ollózós gólt szerzett, és Cristiano Ronaldo távozása után főszerepet kaphat a klubnál. Sőt, akár még Aranylabda is lehet belőle.
5. RUUD VAN NISTELROOY
ÍTÉLET: TÍZMILLIÓ FONTOS AJÁNDÉK. Mikor Cristiano Ronaldo állítólag nem passzolt neki a Manchester Unitednél, Ruud van Nislerooy annyira felhúzta magát, hogy 2006-ban inkább a Real Madridhoz igazolt – mindössze tízmillió fontért. A ragadozó ösztön viszont megmaradt, ami egymás után két bajnoki címhet segítette a spanyol fővárosi klubot. A holland csatár beceneve „Van Gol” lett Madridban, miután már első La Liga-szezonjában gólkirály lett 25 találattal. Utána visszont nem kímélték a sérülések, 2010-ben el is hagyta a klubot, de addig 96 meccsen 64 gólt szerzett.
6. STEVE MCMANAMAN
ÍTÉLET: ÉRTÉKES HÁTTÉREMBER. Laurie Cunningham után két évtizeddel, 1999-ben Steve McManaman lett a második angol játékos, akit leigazolt a Real Madrid. A Liverpool egykori szélsője ingyen érkezett, és első szezonjában egy látványos kapáslövéssel szerzett gólt a Valencia elleni győztes Bajnokok Ligája döntőjében. Bár a 2000-ben érkezett Figo háttérbe szorította, 2003-ig maradt a Realnál, szerzett két bajnoki címet és meg egy BL-trófeát.
7. ARJEN ROBBEN
ÍTÉLET: SOSEM SZABADOTT VOLNA ELADNI. A „repülő hollandi” két jó szezont töltött a klubnál, miután 2007-ben a Santiago Bernabéuba érkezett a Chelsea-től. Bajnoki címet szerzett a klubbal 2008-ban, de Florentino Pérez elnök 2009-ben eladta, csak hogy helyet csináljon Cristiano Ronaldónak és Kakának.
8. DAVID BECKHAM
9. ALVARO ARBELOA
ÍTÉLT: BŐVEN MEGÉRTE A KIADOTT PÉNZT. A jól megtermett védő a Real Madrid B- és C-csapatában már játszott korábban, majd 2009-ben 3.5 millió fontért álmai klubja visszavásárolta a Liverpooltól. Bár ritkán került be a kezdőbe, sokoldalúsága hasznossá tette. José Mourinho egyik fő szövetségese lett a Real megosztott öltözőjében, a szurkolók kemény magja pedig szerette, ezért utolsó meccsén emlékezetesen búcsúztatták.
10. THIBAUT COURTOIS
ÍTÉLET: JÓ ÁRA VOLT AHHOZ KÉPEST, MENNYI BENNE A LEHETŐSÉG. Ha ezt a listát, mondjuk, két év múlva állítanánk össze, valószínűleg előkelőbb helyen végezne, egyelőre viszont csak annyit lehet tudni, hogy személyében a Real Madrid mindössze 35 millió euróért megszerezte a világ egyik legjobb kapusát. A Chelsea-nek valószínűleg kétszer annyit kell majd kiadnia az utódjáért. A 26 éves Courtois hosszú évekig a Real első számú kapusa lehet, sőt, már most elkezdte kiszorítani Keylor Navast, akit egyébként a 2017/18-as szezon legjobb kapusának választottak a Bajnokok Ligjában.
11. RICARDO CARVALHO
ÍTÉLET: OLCSÓ, HŰSÉGES, MEGBÍZHATÓ. Ricardo Carvalho 2010-ben érkezett a Santiago Bernabéuba José Mourinhóval, és mindössze 6.7 millió fontot kellett érte fizetni a Chelsea-nek, ami ahhoz képest semmi, hogy rögtön kezdő is lett. A második szezonját egy sérülés tette tönkre, a harmadikban pedig zömmel a kispadon ült, majd ügynöke, Jorge Mendes Monacóba vitte.
12. JOSÉ ANTONIO REYES
ÍTÉLET: AKKOR SZÍVTA FEL MAGÉT, HA KELLETT. Klubot cseréltek Júlio Baptistával, így José Antonio Reyes egyéves kölcsönszerződés keretében érkezett a Realhoz 2006-ban. A spanyol szélső nem sokat tett hozzá a csapat játékához, egészen az idény utolsó napjáig, amikor kétszer is betalált a Mallorca kapujába, a klub így megszerezte a bajnoki címet, elcsípve azt az ugyanannyi ponttal rendelkező, örök rivális Barcelona elől.
13. JAVIER HERNÁNDEZ
14. GABRIEL HEINZE
Ítélet: tisztességes teljesítmény.
15. MICHAEL ESSIEN
Ítélet: tette a dolgát.
16. JERZY DUDEK
Ítélet: lássuk be, azért kellett, hogy meglegyen a keret.
17. MICHAEL OWEN
Ítélet: sosem mutatta meg igazán, mire képes.
18. EMMANUEL ADEBAYOR
Ítélet: felejthető produkció.
19. LASSANA DIARRA
Ítélet: túlárazott, azt pedig mai napi ne tudni, hogyan kapta meg a tízes mezt.
20. THOMAS GRAVESEN
21. JULIAN FAUBERT
22. NICOLAS ANELKA
Ítélet: messze nem ért meg ennyi zűrt.
23. JONATHAN WOODGATE
Ítélet: Szörnyen kezdett, és onnan csak lejjebb csúszott.
Forrás: FourFourTwo.com