Szöveg Szilágyi László Fotó Kersztes László Péter
Azért az nem semmi, ha a Chelsea közép-kelet-európai játékosmegfigyelője is tud egy budapesti sportkocsmáról, amely valaha az Arsenal-drukkerek törzshelye volt. Az úr egy mezzel kedveskedett a tulajnak, de nem ez a leghíresebb ereklye az Aréna Corner cseh sörőzőben.
„Perc büfé volt régen, a szüleimmel itt laktunk a kerületben. Emlékszem, talponálló volt, terjengett a bűz, elviselhetetlenül. Szerintem még ide is hugyoztak a vendégek” – szörnyülködik József, a törzsvendég. Fradi-mezben feszít, mögötte szintén zöld-fehér kompánia, a fiatalabb fajtából, nézik az Újpest–Vidit. József mesél, kényelmesen ücsörög, mered a messzeségbe, aztán újra rákezd. „Volt, amikor Rolling Rocknak hívták, de tudod, ez az egész miliő, a hangulat nem volt olyan. Valahogy hideg volt az egész…” – idézi fel a második korszakot az úr, aztán kérdés nélkül elmosolyodik, és magasztos mondatokat húz elő a tarsolyából.
Közösségteremtő ereje van a helynek. Jó itt ülni, én minden válogatott meccsen itt vagyok, és hétvégén is általában beugrom” – és József ül tovább, amire beugrik diósgyőri barátja, már túl van egy-két sörön. Mindenki körbeüli az asztalt, a tulajjal együtt lehetnek vagy hatan, minden figura előtt egy-egy ital várakozik. Nincsenek kétségeink, így megy ez a legtöbb este.
A főnök, Nagy István 26 éve félti, óvja, szeretgeti a „jószágát”, a Bartók Béla út és a Fadrusz utca sarkán (Corner, ugye) található vendéglátó egységet. Ahogy József felidézte az átalakulás fázisait, tényleg volt itt minden, a Rolling Rock sörről elkeresztelt, főleg az élőzenére koncentráló klub, de az utóbbi években mindez megváltozott.
Nagy úr mindig is imádta a focit, időrendi sorrendben – miskolci születésű lévén – a Diósgyőrt, majd a Ferencvárost. A zöldeket támogatta, Lipcsei Petiék nála tartottak egy-egy bankettet. A vezetőség elhívta külföldi meccsekre, így került képkeretbe egy eredeti Sparta Praha-mez. Pontosan az a fajta, amelyikben a cseh Fradi játszott a magyar Fradival a Bajnokok Ligája selejtezőjében.
Vannak további mezek is, de még milyen mezek! Maradva a Fradinál, Somália, aki a Fradiban vett lendületet, és meg sem állt a francia Toulouse-ig, személyesen hozta be az Albert Flórián hetvenedik születésnapjára gyártott egyedi dresszt. A pult mögött egy brazil és egy angol válogatott mezt látunk, és a Fly Emirates szponzornévvel ellátott Arsenal-szerelés emlékezteti az embert, hogy valaha az Aréna Corner volt a magyarországi Arsenal-szurkolók hivatalos törzshelye. És ez olyannyira így volt, hogy az Ágyúsokért rajongó fiatalok meghívták a körükbe a csapatban megforduló magyar származású középpályást, Anders Limpart.
A FŐNÖK IS LEPACSIZOTT A SVÉD VILÁGBAJNOKI BRONZÉRMESSEL, SŐT KÉPET IS KAPOTT A KÖZÉPPÁLYÁSTÓL
Természetesen a főnök is lepacsizott a svéd vb-bronzérmessel, sőt képet is kapott a középpályástól. Igen, valaha az Arsenal-drukkerek sajátították ki a helyet, sőt, ennek híre ment a nagyvilágban is. És amikor a Hotel Flamencóban megszállt a Chelsea közép-kelet-európai játékosmegfigyelője, benézett a Bartók Béla útra, másnap egy mezzel is kedveskedett a tulajnak.
Feltehetően nem ezért, inkább üzleti megfontolásból, ma már Premier League-néző sportkocsmaként (is) funkcionál az Aréna. A brazil-mezt Cafu, Kaká és Renato dedikálta 2004-ben, amikor a Matthäus vezette magyar válogatott ellen futballoztak és nyertek 4–1-re a Puskás Stadionban. Az angol válogatott mezen Rooney neve díszeleg, a legendák szerint ez sem tetszett oly nagyon az Arsenal-drukkereknek.
Jónyer Istvánnal semmi bajuk nem lehetett, a világbajnok asztaliteniszező a kalkuttai vb-n viselt dresszét ajándékozta oda. Gogolák László hokiütője sem sérti a vendégek érzékenységét. A sztrapacska különösen ízletes, a cseh vonal nagyon erős, a knédli, párolt káposzta bármilyen hússal ínycsiklandozó örömet szerez. Igényes a saláta- és a szurkolói menü-felhozatal (bajor kolbász, csevapcsicsa stb.). Gazdag a sörválaszték (magyar, cseh és belga meggysör van csapon).
Amikor épp nem a foci megy, akkor jönnek a zenészek, megfordult az évek során Charlie, Fenyő Miklós a Bartók Béla úti kisszínpadon. A tulajdonos és fáradhatatlan társa, Erika rendületlenül bízik benne, hogy a sport, a vendéglátás, a zene és a szórakozás összehozza az embereket, a már idézett József szavaival élve, az Aréna Corner a közösségteremtő erejével hódít.
A tulaj további két sörözőt szeretne nyitni a városban. A Bartók Béla, Fadrusz sarki anyahelyre fogadóterminált tervez, mert úgy ítéli meg, hogy erre van igény. Eddig nem csalta meg a szimata ott, ahol a hetes megáll.
A PULTOS. Sem rokona, sem ismerőse Nácinak, csak a vezetéknév a közös metszet a Vasas egykori középpályásával, Izsó Ignáccal. Erika három gyermek mellől (és gyes után) tért vissza a munka világába, egy hónapja foglalta el a helyét az Aréna kezdőcsapatában. A focit elviseli,sőt megszerette, a zenés estékért egyenesen rajong. Lelkes alkalmazott.
A TULAJ. József, a fradista elárulta, Nagy Istvánnak korábban a Várban található Fekete Hollóban voltak érdekeltségei, a Bartók Béla úti helyet 1991 óta birtokolja, ezer arculatváltás után sem vesztett a lendületéből. Azért nem fogyózik, hogy ha betévednek vendégek, akkor biztos furán néznének egy 85 kilós tulajra. István ennél súlyosabb figura, szeret eszegetni, iszogatni. A tulaj érezze jól magát, különben régen rossz az egész.
A TÖRZSVENDÉGEK. A fradista és a diósgyőri cimbora évek óta az Arénában randevúznak, froclizzák egymást. József odáig van a konyhától, az igényesség győzte meg, hogy itt a helye. László nem fukarkodik a szép szavakkal: nemzetközi szintű kiszolgálást és fantasztikus adottságokat említ. Nyomatékosan jelezte, írjuk le: jó barátja Veréb Györgynek. Íme: László jó barátja Veréb Györgynek.
(Megjelent a FourFourTwo magazin 2017. decemberi lapszámában.)