Szolgálati közlemény: Ha valaki hiányolná esetleg az összeállításból Lionel Messi, Mohamed Szalah vagy Neymar nevét, ne tegye: ők egy másik listán lesznek, elvégre nem középcsatárok.
10. Karim Benzema (Real Madrid)
A rendszeresen alulértékelt Benzema végre megkaphatja az elismerést, noha már egy évtizede folyamatosan kiválóan teljesít a Santiago Bernabéuban. A volt francia válogatott csatár örülhet, hogy kiszabadult Cristiano Ronaldo árnyékából, a portugál klasszis távozása óta sokkal eredményesebb. A korábbi lyoni középpályásnak Ronaldo távozása óta nagyobb felelősséget is kellett vállalnia, és ez vonzó kihívást jelentett neki. A 31 éves csatár 16 meccsen 12 gólt szerzett a 2019–2020-as idényben. És nagyon sokszor hozza helyzetbe a csapattársait.
9. Romelu Lukaku (Inter)
Lukaku utolsó idényében a Manchester Unitedben mindössze 15 gólt szerzett minden versenysorozatot figyelembe véve, és elvesztette a helyét Marcus Rashford miatt. Ennek ellenére a Vörös Ördögök számára továbbra is fennáll annak kockázata, hogy eladják az Internek, és majd az idő dönti el, hogy Ole Gunnar Solskjaer és munkatársai hibát követtek-e el.
Lukaku csodálatos munkát végezve tudta pótolni Mauro Icardit a San Siróban, miután tíz gólt szerzett az első 13 Serie A-találkozója során. Az összjátékban még néha akadozva vesz részt, de a hatékonysága megkérdőjelezhetetlen.
8. Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal)
Miután néhány hónappal korábban megszerezte az Alexandre Lacazette-et, néhányan felhúzták a szemöldöküket 2018 januárjában, hogy mégis mi szüksége az Arsenalnak még a 29 éves Aubameyangra is. Pedig nagy fogás volt a megszerzése, Aubameyang egyike az Emirates Stadion kevés fénylő csillagának. A gaboni válogatott csatár holtversenyben a Premier League aranycipőse lett Sadio Manéval és Mohamed Szalahval a 2018–19-es idényben, 22 alkalommal gólt szerezve a bajnokságban, és további kilencet más sorozatokban. Éles és gyors, Aubameyang halálos befejező, akit nagyon nehéz tartani.
7. Mauro Icardi (PSG)
Icardi nem az a félénk és visszahúzódó típusú fiú, ahogy ezt az Inter rajongói is igazolhatják. Az ellentmondásosság soha nem állt messze az argentintól a Milánóban töltött hat éve alatt, de nem kétséges, hogy megéri a pénzét – ezt bizonyítja, hogy 219 meccsen 124 gólt szerzett. A 26 éves támadó hasonlóan gólérzékeny, amióta a nyáron csatlakozott a PSG-hez kölcsönben, tizenegyszer talált be 11 bajnokin. Még javítható a tizenhatoson kívül játéka, de kevés csatár olyan magabiztos a kapu előtt, mint Icardi.
6. Roberto Firmino (Liverpool)
Firmino nem olyan egyértelműen középcsatár, mint a listán szereplő játékosok többsége, és valószínűleg egy másik edzőnél vonzóbb szerepet is kaphatna, ám Jürgen Klopp liverpooli hivatali idejének döntő többségében mégis centerként játszott, ezért ebbe a kategóriába soroltuk be mi is. Firmino 47 gólja az előző idény kezdetétől inkább jó, mint kimagasló, de kivételes képességei mégis kiemelik őt. Intelligens, dinamikus és technikás, önzetlensége pedig minden csapatnak aranyat érne.
5. Luis Suárez (Barcelona)
Suárez a 2013–2014-es Premier League-idényben elképesztő egyéni teljesítménnyel rukkolt elő, szinte egyedül vezette majdnem bajnoki címig a Liverpoolt, és bár nem volt annyira nagy része a reflektorfényben, mint Lionel Messinek Barcelonában, az uruguayi 186 gólja a Blaugranában játszott 261 mérkőzésen rendkívül lenyűgöző. A felettébb technikás és meglepően erős Suárez az archetipusa a dél-amerikai csatároknak. Mélyen betör a védelembe, nem sokkal később pedig már hátul vág ki egy sprintet, ha jó napja van, gyakorlatilag lehetetlen ellene védekezni.
4. Harry Kane (Tottenham)
Nevelőklubjának az elvezetése a Bajnokok Ligája döntőjébe, figyelemre méltó néhány tett Kane-től, aki a Tottenham utánpótlásából 2014-ben kilépve mára a világ egyik legjobb csatárává vált. Az angliai válogatott csapatkapitánya az elmúlt öt teljes idényben 159 gólt szerzett, megnyerte az Aranycipőt a 2018-as világbajnokságon, és 20. Bajnokok Ligája-gólját gyorsabban érte el, mint bármelyik másik játékos. A befejezésben kiemelkedő Kane jó tulajdonsága, hogy gyakran visszalép a labdákért, és maga is hozzájárul a helyzetek kialakításához, amelyeket aztán sokszor ő maga vált gólra. És bár 26 évesen nem a leggyorsabb csatár, remekül helyezkedik, és egy zsebkendőnyi hely is elég neki a helyzethez.
3. Sergio Agüero (Manchester City)
Agüero már nagy sztár volt a Manchester Cityben Pep Guardiola érkezése előtt is, ám az argentin válogatott bebizonyította, hogy tartósan képes hozni a minőséget, és akkor sem ment el a kedve, amikor a poszton Gabriel Jesus mögé került a csapaton belüli rangsorban. A 31 éves csatár fejlődni is tudott Guardiola irányítása alatt,sokoldalúbb játékos lett, és jobb ütközővé is vált. Elsősorban azonban továbbra is a gólérzékenysége miatt van rá szükség.
2. Robert Lewandowski (Bayern München)
Lewandowski gyengébben kezdte az idényt, de a formajavulására mi sem jellemzőbb, mint hogy a cikk írásakor 20 meccs után már 27 gólnál jár. Noha augusztusban 31 éves lett, úgy tűnik, hogy egyre jobb lesz, és jó úton halad ahhoz, hogy egymás után ötödik idényében eljusson a 40 gólig. Több, mint gólszerző, ügyes a csapattársakkal való összjátékban is, és mind a klubjában, mind hazája válogatottjában a fókuszban áll. Lewandowski vezetésével a lengyel csapat sötét ló lehet a jövő nyári Európa-bajnokságon.
1. Cristiano Ronaldo (Juventus)
Ronaldo korábban rendre a bal szélről ostromolta a védelmeket, de az utóbbi időben középcsatár lett belőle. A portugál válogatott csillag nem vesz részt annyira a támadásépítésekben, mint korábban, ám hihetetlenül eredményes maradt a kapu előtt, mivel a Juventusban 57 meccsen 34 gólt szerzett. A 34 éves Ronaldo akár még rekordot is dönthet a válogatottban szerzett góljaival: az iráni Ali Daeit üldözi, aki 109 gólig jutott címeres mezben. Most arra készül, hogy harmadik klubjával is BL-t nyerjen, és senki ne fogadjon arra nagy összegben, hogy nem sikerül neki.
Forrás: FourFourTwo.com