Zenit Szentpétervár (5.) – Szpartak Moszkva (13.) (Petrovszki Stadion, március 21, vasárnap)
Az elmúlt évtizedben a Szpartak–Zenit rivalizálás kétségkívül Oroszország legtúlfűtöttebb, legtöbb érzelemmel teli versengésévé vált. A Szpartak Roman Pavljucsenko távozásáig uralta az összecsapásokat, azóta azonban két döntetlen mellett két vereségre futotta csak a moszkvaiaktól.
A Zenit az első fordulóban a Krilja Szovjetovot verte 1–0-ra idegenben, hála a portugál Danny góljának, aki május óta az első meccsét játszotta. Huszti Szabolcs csapata a játék minden aspektusában jobb volt, egyértelműen látszik Luciano Spalletti keze nyoma a csapaton.
A Szpartak már nem boldogult ilyen jól, hazai pályán, 55 ezer néző előtt maradtak pont nélkül a Dinamo Moszkva ellenében. Valerij Karpin fiatal csapatának láthatóan nem tetszett a Dinamo kemény játéka, a brazil Alex és Welliton nem tudott megfelelni az elvárásoknak, gyatra meccset játszottak. Az új védő, Sesukov többet ártott csapatának, mint használt volna, a durva és kései szereléseinek egy piros lap lett a következménye, így ő biztosan nem játszhat a hétvégén.
Egy ilyen érzelmekkel túlfűtött meccsen bármi megtörténhet, de érdemes figyelembe venni, hogy a Zenit a legutóbbi nyolc hazai meccsén veretlen, illetve, hogy a 2009-es szezon záró fordulójában több, mint egy félidőn keresztül emberhátrányban játszva is legyőzte a Szpartakot.
CSZKA Moszkva (6.) – Dinamo Moszkva (4.) (Luzsnyiki Stadion, március 21, vasárnap)
A CSZKA csak az utolsó másodpercekben tudta kiharcolni a győzelmet az Amkar ellen, a permiek védekező játéka pedig frusztrálttá tette Szluckij csapatát. A japán Keiszuke Honda kiváló formában van, a Perm után a Sevilla ellen is győztes gólt rúgott, sőt, a Sevilla elleni találata BL negyeddöntőt ért a CSZKA-nak.
A Dinamo – mint azt fentebb már említettük –, a Szpartak Moszkvát gyűrte le az első fordulóban, több új igazolás pedig bíztatóan játszott. Igor Szemsov győztes gólt szerzett, Voronyin és Cesnauskis kiválóan teljesített. A Szpartak után egy másik városi riválissal hozta össze a sors(olás) a csapatot.
Érdekesség, hogy legutóbbi 10 találkozásuk alkalmával nyolcszor is a vendégcsapat győzött, az egyetlen hazai győzelmet az előző szezonban a CSZKA produkálta egy magabiztos 3–0-val.
Kiváló, gólgazdag mérkőzésre számíthat az, aki a vasárnap leül a képernyő/monitor elé, a hazaiak a BL-továbbjutás örömétől fűtve léphetnek pályára, míg ez az új Dinamo nagy dolgokra lehet képes.
Szpartak Nalcsik (10.) – Alanyija Vlagyikavkaz (8.) (Szpartak Stadion, március 19. péntek)
Mindkét csapat nagyszerűen játszott az első játékhéten, a Nalcsik az egész meccsen dominált az Anzsi ellen, az Alanyijának pedig sikerült betörnie a Szaturnt, bár egyik csapatnak se jött össze a győzelem.
A Nalcsik rendszerint sok helyzetet dolgoz ki, köszönhetően leginkább Leandrónak, az Alanyija védősora pedig szeret bekapcsolódni a támadásokba, így általában feltolt védekezéssel játszik a Vlagyikavkaz, így izgalmas kaukázusi rangadóra van kilátás.
Amkar Perm (11.) – Anzsi Mahacskala (9.) (Zvezda Stadion, március 20, szombat)
Csak másodperceken múlott, hogy az Amkar nem döntetlennel távozott a Luzsnyikiből az első játéknapon, így az Anzsinak mindent bele kell adnia, ha komoly reményekkel érkeznek Permbe. Az Amkarnak pont az ilyen meccseket kell behúznia ahhoz, hogy esetleg egy két évvel ezelőttihez hasonló jó szezont produkáljon. Az Anzsi támadósora nemhogy Európában, de Oroszországban se tartozik a rettegettek közé, így, ha nem jön közbe semmi, akkor egy könnyű győzelem várható hazai részről.
Tyerek Groznij (2.) – Rosztov (15.) (Szultan Bilimhanov Stadion, március 20, szombat)
A Tyerek némileg barátságtalanul fogadta a Novoszibirszket az első osztályban, és sima 2–0-val lépett túl ellenfelén, aki története során először szerepel a Premjer Ligában. Samil Aszildarov góllal tért vissza régi csapatába, míg a dél-amerikai igazolások, Arce és Maurício tökéletesen illenek a csapatba.
A csapatok eddig négyszer találkoztak az első osztályban, a Rosztov három győzelem mellett csupán egy döntetlent engedett meg a Tyereknek, sőt, hasonló szereposztásban mindig három góllal terhelte a grozniji kaput.
Szaturn (7.) – Szibir Novoszibirszk (16.) (Szaturn Stadion, március 20, szombat)
A Szaturnnak 10 emberrel is sikerült megtartania a döntetlent az Alanyija vendégeként, bár a „Földönkívüliek” nem az egy pontért utaztak. Mindkét csapatnak lesz egy-egy eltiltottja, hiszen a Szaturnból Nemov, míg a Novoszibirszktől Buhrjakov kapott pirosat az első fordulóban. Valószínűleg Buhrjakov hiányát jobban megérzi majd csapata, mint Nemovét. Andrej Gordejev fiai 2009–ben nehezen voltak verhetőek hazai pályán, a tabella alján lévő csapatoknak pedig egyszer sem kegyelmeztek, így van mitől tartania a Novoszibirszknek.
Lokomotiv Moszkva (14.) – Krilja Szovjetov (12.) (Lokomotiv Stadion, március 20, szombat)
Nem a Lokomotiv tervei szerint alakult a nyitány, hiszen idegesítő vereséget szenvedett a Rubintól, az utolsó percekben kapott gólokkal maradt csak alul Juri Szemin csapata. A Krilja is vereséggel kezdte az idényt, a Zenit vitte el a három pontot a „Tatároktól”, egy olyan meccsen, ahol a Krilja csak alig 30 százalékban birtokolta a labdát.
Nem számíthat sok jóra a Krilja és szurkolói, hiszen az előző idényben bevehetetlen erőd volt a Lokomotiv Stadion, csupán öt pontot engedélyezett a Moszkva az ellenfeleknek.
Tom Tomszk (1.) – Rubin Kazany (3.) (Trud Stadion, március 22, hétfő)
A Kazany Európa-ligás érdekeltsége miatt csak hétfőn kerül megrendezésre a meccs. A csapatok egyaránt 2–0-ra győztek egy héttel ezelőtt. A Tomszknál vélhetően úgy érzik, hogy megütötték a főnyereményt a Zenittől kölcsönvett csatárral, Szergej Kornyilenkóval, a támadó egymaga hozta a Rosztov elleni meccset.
A Rubin játékosok csalódottsága és a fáradtsága a Tomszk malmára hajthatja a vizet, hiszen a Kazany csütörtök este 2×15 perces hosszabbításra kényszerült a Wolfsburg ellen, ahol aztán egy 119. percbeli góllal búcsúztak az európai porondtól.
A csapatok egymás elleni mérlege teljesen kiegyenlített, utolsó hét meccsükből hármat a Rubin, hármat a Tomszk nyert, a legutóbbi összecsapásuk pedig gól nélküli döntetlennel zárult. A kérdés az, vajon elbillen-e valamelyik irányba a mérleg nyelve, és, ha igen, merre.
Benito
Újabb városi rangadó vár a Dinamóra
Az orosz bajnokság első fordulója nem dúskált a gólokban, ugyanakkor a végletekig izgalmas meccseket láthattak az orosz futballt kedvelők vagy megkedvelni készülők. Az európai kupákban is érdekelt csapatok – a Rubin és a CSZKA – az utolsó percekben húzták be saját meccsüket. A második forduló sem marad rangadó nélkül. A BL negyeddöntős CSZKA hazai pályán fogadja azt a Dinamót, aki az első körben a – mostani fordulóban Szentpétervárra látogató – Szpartak otthonából hozta el a három pontot.
Ezek is érdekelhetnek
Hozzászólások
Történet a fénykép mögött
Meccsek, amik...
Du ju szpík futball?
Még ne oltsd le a lámpát!
technika
Költők, írjatok verseket!
Kérdezd meg pacekba!