Enyhén szólva sem kezdtek nagy iramban a csapatok, mindkét fél rendkívül óvatos és kockázatmentes játékkal készült a mérkőzésre. A paraguayiak valamivel kezdeményezőbbnek tűntek, a japánok hátsó alakzata azonban mélyen visszahúzódott a labdavesztések után, így nem forgott veszélyben kapujuk. A japánok kósza ellentámadásai rendre még a középpályán elsorvadtak, így a játék nagy részében a középpályán gyömöszölték egymást a csapatok.
Az első valamirevaló helyzetre a 20. percig kellett várni, Barrios kevergette be magát baloldalon a tizenhatoson belülre két japán között, de utolsó labdaérintése hosszúra sikerült, így csak spiccel tudta kapura pöccinteni a labdát, Kawashima kivetődve védett.
A japánok megijedhettek a paraguayi lehetőségtől, így gyorsan ők is kialakítottak egyet. A 22. percben Matsui szúrt rá 28-ról egy kóbor labdát, erős lövése a felső kapufán csattant.
Csak hét perc telt el, és megint Paraguay következett, egy szöglet után Santa Cruz találta meg leggyorsabban a lecsorgó labdát, 11 méterről azonban nem tudta eltalálni a kaput.
Azonban ez a három helyzet is csak arra volt jó, hogy a délutáni szieszta közben elpilledő szurkolók kicsit felriadjanak, a játék képe nem változott meg. A paraguayi csapat hiába birtokolta 65%-ban a labdát, ez főleg a tanácstalan labdajáratásuknak volt köszönhető. A japánok a tőlük megszokott fegyelemmelvédekeztek, időnként pedig gyors kontrákkal próbálkoztak. A 40. percben egy ilyen megiramodás végén Honda lőtte rá a tizenhatos vonaláról a jobb keze felől érkező labdát, mely kicsivel kerülte el a jobb kapufát.
A japánoknak a pontrúgások sem jöttek úgy össze, mint Dánia ellen, több ígéretes lehetőségüket is ügyesen hatástalanította a paraguayi védelem.
A vártnál talán visszafogottabb teljesítményt nyújtó csapatok így gólnélküli döntetlennel a zsebükben készülhettek a második félidőre.
Az újrakezdés után öt perccel nagy helyzetbe került Paraguay, egy remek kényszerítő után Ortigoza került ziccerbe, de lövés helyett cselezni próbált a tizenhatos vonalán, így a japán védők visszaértek és tisztáztak előle.
Két perccel később egy japán kapura lövést jegyezhettünk fel, Nagatomo felpörgő lövését könnyedén fogta Villar kapus. Az 59. percben a másik oldalon Riveros középre tartó fejese is hasonló sorsra jutott, aligha borzolta fel vele Kawashima idegeit.
A hátralévő fél órában is meglehetősen lassú mederben csordogált a mérkőzés, helyzetek nélkül. Ha szépen akarunk fogalmazni, akkor a közhely alapján azt mondhatnánk, hogy a játék küzdő jellege dominált, igazság szerint viszont egyik csapat sem akart nyerni, céljuk mindössze annyi volt, hogy ne kapjanak ki. Ez 90 percig működött is, a játék képe alapján egyáltalán nem meglepő, hogy végül hosszabbításba torkollott a mérkőzés.
A 95. percben végre egy helyzetet is láthattunk, Barrios fejelt meg egy bal oldali beadást 11 méterről, a középre tartó labdát Kawashima gond nélkül ölelte magához. Két perccel később megint a dél-amerikaiak veszélyeztettek, Morel Rodriguez húzott befelé a bal oldalról, remek körömpassza után Valdez került ziccerbe, de Kawashima remekül robbant ki kapujából, és hárította kapura pöckölt labdát.
A paraguayi helyzet megint meghozta a japánok lövő kedvét, két perc múlva Honda pörkölt rá egy bal oldali szabadrúgást, Villarnak igencsak kapaszkodnia kellett, hogy kitolja a hosszú sarokba tartó erős labdát.
A két szemmel láthatólag fáradt csapat közös kortyolása után kezdődött el a mérkőzés utolsó negyed órája.
Ez a játékrész is paraguayi helyzettel kezdődött, Veldez távoli és középre tartó fejesét fogta a japán kapus. A 113. percben a japánok is fejjel kísérleteztek, a hosszú sarkon érkező Tanaka azonban nem találta el a kaput. A 116. percben hatalmas lehetőséget puskázott el Japán, egy paraguayi védelmi bizonytalanság után Hasebe adhatott középre jó helyzetből, de nem tudta megtalálni a középen üresen érkező Hondát.
Sem a rendes játékidő, sem a hosszabbítás nem tudott dönteni a két csapat között, így következhetett a büntetőpárbaj, melyet Komono döntött el, amikor a harmadik sorozat végén a felső lécre lőtte a maga tizenegyesét. A paraguayiak lába egyszer sem remegett meg, 5-3-ra nyerték a szétlövést, és bejutottak a legjobb nyolc csapat közé.
FIFA labdarúgó világbajnokság 2010, 7. nyolcaddöntő Pretoria, Loftus Versfeld Stadion
Paraguay – Japán 0-0 (0-0) hosszabbítás után: 0-0 Játékvezető: Frank De Bleeckere
Tizenegyesrúgások:
Paraguay: Barreto O, Barrios O, RiverosO, Valdez O, Cardozo O
Japán: Endo O, Hasebe O, Komano X, Honda O
Paraguay: Villar – Bonet, Da Silva, Alcaraz, Morel Rodriguez – Vera, Ortigoza (Barreto ’75), Riveros – Santa Cruz (Cardozo '94), Barrios, Benitez (Valdez ’60)
Japán: Kawashima – Komano, Nakazawa, Tanaka, Nagatomo – Matsui (Okazaki ’65), Abe (Nakamura '81), Endo, Hasebe – Honda, Okubo (Tanaba '106). Kádár Pál
A vb 19. játéknapjának képgalériája
Paraguay büntetőkkel búcsúztatta Japánt
Az óvatos játék miatt sem a rendes játékidő, sem a hosszabbítás nem hozott gólt a küzdelmes mérkőzésen, a büntetőpárbajt végül 5-3-ra nyerte Paraguay, és ezzel bejutott a legjobb nyolc csapat közé.
Ezek is érdekelhetnek
Hozzászólások
Történet a fénykép mögött
Meccsek, amik...
Du ju szpík futball?
Még ne oltsd le a lámpát!
technika
Költők, írjatok verseket!
Kérdezd meg pacekba!