Az év edzője lehet… (Fotó: sport365.hu)
Bálint László a magyar válogatott korábbi technikai igazgatója
„Nem teljesen értem, hogy előzhette be Dárdai Pál Bernd Storckot”
– Az Év Sportolója-választást én úgy értelmezem, hogy mivel hazánkban történik a voksolás, elsősorban a magyar sportolókkal elért eredményeket kellene méltányolni. Félreértés ne essék: nagyra értékelem Dárdai Pál a Herthával elért tavalyi sikereit, de Storck lényegesen többet dolgozott és ért el eredményeket magyar futballistákkal, mint Pali. S ez még akkor is igaz, ha az év második fele nem úgy sikerült a válogatott számára, mint azt mindannyian reméltük. Fentieket figyelembe véve nem teljesen értem, hogy előzhette be Dárdai Pál Bernd Storckot, nem is értem az ő beválasztását e rangsorba…
Bozsik Péter korábbi szövetségi kapitány
„Pali a Herthával rendkívül sikeres évet zárt, de Storck szakmai hozzáértését sem szabad elvitatni” – Talán annak tudható be mindez, hogy az első lépést Pali tette meg a válogatottal az Európa-bajnoki sikerek felé, bár ezt azért nagyon nehéz különválasztani. Hiszen a Norvégia elleni pótselejtezőn tapasztalt ráérzések és cserék már Bernd Storck szakértelmét is igazolják. Azt se feledjük, hogy Pali a Herthával rendkívül sikeres évet zárt, másrészt az ő kommunikatív személyisége, közvetlensége nem csak a szurkolókra, hanem ezek szerint az újságírókra is hatott. Ettől függetlenül, még egyszer hangsúlyozom: Bernd Storck szakmai hozzáértését sem szabad elvitatni!
Csank János korábbi szövetségi kapitány
„A Hertha idei eredményei egyértelműen felülmúlták a magyar válogatottét”
– Mindennek valahol a magyarság lehet a magyarázata. Az Európa-bajnokságon jó eredményeket értünk el, mely után Bernd Storck ázsiója érthetően megnőtt, ám a vb-selejtezőkön viszont már nem jöttek az eredmények. Azért is érdekes az összevetés, mert Storck úgy lett Dárdai utódja a válogatott élén, hogy ő hozta Magyarországra, és a német szakember csak azt követően lett szövetségi kapitány, hogy a Hertha nem engedte a kettős munkavállalást Dárdai számára. Az idő azonban a berlini vezetőket igazolta, legalábbis abban az értelemben, hogy a Hertha idei eredményei egyértelműen felülmúlták a magyar válogatottét, hiszen az már a vb-selejtezők elején eldőlt, hogy nem sok esélyünk marad a továbbjutásra…
Gellei Imre korábbi szövetségi kapitány
„Nagyon nehéz Kulcsár Győző teljesítményét egy futballedzőjével összevetni”
– Az az igazság, hogy az ilyen szavazások kapcsán mindig az jut eszembe: kissé lehetetlen vállalkozás az almát a körtével összehasonlítani. Ezzel csak arra célzok, hogy például bármennyire tisztelem, bármennyire elkötelezett híve vagyok Kulcsár Győzőnek, nagyon nehéz az ő teljesítményét mondjuk, egy futballedzőjével összevetni. Azzal együtt, hogy ez az újságírók döntése volt, mint nem szakmai választást, tiszteletben kell tartani és elfogadni. Ettől függetlenül – a futball elkötelezett híveként – Dárdai Pált és Bernd Storckot is dobogóra jelöltem volna; ott voltam, amikor Pali letette e válogatott alapjait, és ott voltam Franciaországban is, amikor Bernd Storck ezzel a csapattal a célba ért.
Kiss László 33-szoros válogatott labdarúgó:
„Sokan még a mai napig Dárdainak tulajdonítják a válogatott sikereit!” – Nem én, a sportújságírók szavaztak! Komolyra fordítva a szót: Hosszú Katinka edző-férje jelölése jogosságát nem lehet elvitatni, viszont Dárdai azért is kerülhetett be a legjobbak közé, mert szimpatikus megnyilatkozásai, valamint a válogatottal elért sikerek után a Herthával is rendkívül eredményes időszakot zárt, és ez a sportújságírók között kicsit Földön túlivá tette az eredményességét. Megjegyzem: minket a szocializmusban azért engedtek ki külföldre játszani, hogy hazatérésünket követően próbáljuk visszaadni a magyar labdarúgásnak azokból a dolgokból, amiket a profi világban ellestünk. Másrészt egy-egy ilyen szavazáson azt próbáljuk érvényre juttatni, hogy egy hazánk fia is tud nemzetközi szinten eredményes lenni! Bernd Storck „baja” ezzel magyarázható: hiába ért el a válogatottal kiemelkedő eredményeket az Európa-bajnokságon, mivel ennek a csapatnak az alapjait Dárdai Pali rakta le, sokan a mai napig neki tulajdonítják a válogatott sikereit!
Tamási Zsolt az MTK vezetőedzője
„Dárdai valóságos nimbuszt épített ki maga körül a Herthában” – Ez elsősorban Dárdai Pál személyének szól, valamint annak, hogy egy elit bajnokságban, ráadásul nem is a legnagyobb büdzsével rendelkező csapattal ér el sikereket. Valóságos nimbuszt épített ki maga körül a Herthában, s mivel korábban az U15-ös csapatot is vezette, rálátása van az egész klubra. No, és az is az ő nevéhez fűződik, hogy a magyar válogatott elindult az Eb-re vezető úton. A kettő dolgot együtt díjazták a sportújságírók, de azt el kell ismerni: Bernd Storck is hozzá tudott tenni a nemzeti csapat sikereihez.
Várhidi Péter korábbi szövetségi kapitány
„Az Eb után a lejtő tovább tartott” – Ez egy szubjektív döntés, minden attól függ, kit, mire taksálnak. Megjegyzem: annak idején, szövetségi kapitányként nekem sikerült az első három közé kerülnöm. Dárdai Pál tavaly tartósan jó eredményt ért el a Herthával, a válogatottnál jó volt a belépője, azt pedig nem tudhatjuk, hogy mit ért volna el a nemzeti csapattal, ha marad. Viszont az vitathatatlan, hogy az alapokat ő tette le, érthető tehát a mellette való kiállás. S azt sem szabad elfelejteni, hogy Pali pályája egész évben felfelé ívelő volt, Bernd Storck viszont a jó kezdés után (az Eb-csoportmeccsekre gondolok), a Belgium elleni 0-4-gyel, végül is negatív élménnyel tért haza. S a lejtő tovább tartott, hiszen már a vb-selejtezők elején jelentős hátrányba kerültünk. Az egész éves teljesítményt figyelembe véve tehát egyáltalán nem meglepő, hogy Dárdai Pál beelőzte Bernd Storckot.