Rooney és Kane erre a beválogatásra nem lesz büszke (fotó: Reuters)
Kapus
Joe Hart (Anglia)
Bár az albán Berisha és Király Gábor lelkén is szárad gól rossz kijövetel miatt, a Manchester City kapusa legalább kétszer orbitálisat hibázott. A csoportban a Bale-től bekapott 30 méteres szabadrúgásgólnak ugyan még nem lett következménye, de a nyolcaddöntőben már nem maradt büntetlen, hogy a 18. percben bebénázta Sigthorsson gyengécske lövését.
Jobbhátvéd
Gökhan Gönül (Törökország)
A már a csoportmeccsek után elbúcsúzó, szépreményű török válogatott védelme nem állt a helyzet magaslatán az első két csoportmeccsen, különösen sebezhető volt a jobbszél. A spanyolok elleni első félidőben átjáróház volt a védelmi egység, rosszul mozgott együtt a csapatrész, és csak azért nem kaptak háromnál több gólt, mert aznap a spanyol válogatott csak egy félidőt volt hajlandó futballozni.
Középhátvéd
Szergej Ignasevics (Oroszország)
Az orosz válogatott védő mind a 120 válogatottságán szerzett tapasztalatára szükség lett volna, de ehelyett csak 36 életévének minden nyűge látszott meg a játékán. Lassú volt, körülményes és az általa vezetett védelem a harmadik meccsre teljesen összeomlott.
Balhátvéd
Aleksandar Dragovic (Ausztria)
A Dinamo Kijev 25 éves balhátvédje az elmúlt idényben remek teljesítményt nyújtott a Bajnokok Ligájában, de az Eb-n csak rosszat tett. A magyar csapat elleni meccsen ostoba módon kiállítatta magát, emiatt ki kellett hagynia a Portugália elleni találkozót, majd ahogy visszatérhetett Izland ellen, kihagyta a tizenegyest…
Védekező középpályás
Jack Wilshere (Anglia)
Bár az ő esetében Roy Hodgson kapitánynak is járna egy fekete pont már a beválogatása miatt is. A néhány éve még az angol futball megváltójaként emlegetett Arsenal-játékost aligha lett volna szabad betenni azok után, hogy a pályafutását megkeserítő sérülések miatt az elmúlt idényben csupán 141 percet töltött a pályán a bajnokságban. Most sem csinált semmit, amikor beállt.
Jobb oldali középpályás
Mateo Kovacic (Horvátország)
A korábbi nagy Dinamo Zagreb-reménység előbb az Internél bizonyította be, hogy még alkalmatlan a 10-es mez viselésére, aztán – senki sem tudja, miért – szerződtette a Real Madrid, ahol szintén lefelé lóg ki a társaságból, és most már a horvát válogatottnál is kiderült, hogy lényegében nem jó semmire. A csehek ellen játszott egy fél órát, azalatt 2-0-ról elment a meccse a horvátoknak (2-2). Ezen kívül nyolc percet kapott. Lassan csipkedhetné magát, már 22 éves.
Középső középpálya
Wayne Rooney (Anglia)
Szintén Hodgsonnak is jár egyben a megrovás: vagy játszassa csatárként a MU-legendát vagy egyáltalán ne játszassa, de a középpályás szerepkör szemmel láthatóan idegen volt tőle. Vergődött, küszködött, talán egyetlen jó passzt sem adott a csatároknak.
Bal oldali középpályás
Arda Turan (Törökország)
Az Atlético Madrid korábbi, a Barcelona jelenlegi sztárjának a török csapat vezéralakjává kellett volna válnia, de nem volt alkalmas erre a szerepre. Nem játszott hatékonyan, szinte lassította a támadásokat. A viselkedése is gyalázatos volt, a bíráló füttyszóra kiintett saját közönségének a spanyolok ellen.
Csatár
Armando Sadiku (Albánia)
Bár Románia ellen győztes gólt fejelt – kapushibának is köszönhetően -, de a svájciak és a franciák ellen annyit helyzetet – köztük számtalan ziccert – elhibázott, hogy ha azokból csak egyet belő, továbbjutott volna csapata.
Csatár
Simone Zaza (Olaszország)
Arra aztán kár volt beállni a Németország elleni tizenegyesek előtt egy perccel, hogy úgy rúgjon, mint egy szánalmas pojáca. Még Pellé, Éder és Immobile társaságában sem tudott magának helyet kiharcolni a csapatban, az olaszok búcsújának pedig szimbóluma lett.
Csatár
Harry Kane (Anglia)
A Tottenhamben fantasztikus másfél évet produkáló csatártól nagyon sokat vártak az angol szurkolók, de Kane gól nélkül zárt és olyan ócska játékkal rukkolt elő, hogy azt rossz volt nézni. Egyszerűen semmit nem csinált, nem helyezkedett jól, nem tartotta meg a labdákat, teljesen veszélytelen volt a kapura.
Szövetségi kapitány
Marc Wilmots (Belgium)
Az aranygeneráció sem ér semmit, ha rossz szövetségi kapitányra vesztegetnek el éveket Belgiumban. Nem véletlen, hogy már a szurkolók gyűjtenek pénzt, hogy összeadják a távozására. Előbb Conte oktatta az olaszokkal (sima 2-0), majd a svédek, az írek és ellenünk keménykedhetett világklasszis játékosaival, de aztán Wales taktikailag lemosta a pályáról.
Bodnár Zalán
Fotók: Reuters