Úgy tűnik, a Chelsea kicsit olyan csapat, mint Jekyll és Hyde , szezononként mindig a másik arcát mutatja, hol csodálatos dolgokra képes, hol pedig a beleinvesztált pénzhez és energiához képest kifejezetten gyenge teljesítményre.
Ráadásul időnként egy idényen, de legalábbis rövid időn belül is olyan a formája, mint egy hullámvasút. Vegyük csak a 2012/2013-as szezont, amikor friss Bajnokok Ligája-győztes gárdaként, címvédőként Roberto Di Matteo vezetésével már a csoportköröket sem élték túl.
Ekkor Rafael Benítez lett az ideiglenes menedzser, aki nem volt túl népszerű választás a Stamford Bridge-en, ráadásul a szezon közepén érkezett, de tény, sikerült újra irányba állítania a hajót, harmadik helyen végezni a Premier League-ben és megnyerni az Európa-ligát, ezzel pedig a spanyol mester kivívta a szurkolók tiszteletét.
A Chelsea ebben a szezonban ismét közel került a második számú európai kupasorozat megnyeréséhez, az elődöntő első meccsén egy 1-1-es döntetlent harcoltak ki Fraknfurtban, hogy otthon intézhessék el a fináléba jutást május 9-én, amire jó esélyük van.
Tény, nem ott állnak, ahol szeretnének, és állandóan arról cikkeznek az újságok, hogy inog Maurizio Sarri menedzser alatt a kispad, de azért az angol bajnokságban csak sikerült kiharcolni az indulást a Bajnokok Ligájában, ami mondjuk köszönhető a riválisok elképesztő szerencsétlenkedéseinek is.
De visszatérve az Európa-ligára, idén nemcsak a döntőbe jutásra tartják esélyesnek a Chelsea-t, hanem a végső győzelemre is. Emlékeztetőül: az együttes hat éve nyerte meg a sorozatot, az utolsó mérkőzésen a portugál Benficát legyőzve.
Akkor húsz játékos volt a keretben. De 2013 mennyire volt régen? Mennyit tudtok felsorolni közülük? A teszt kitöltésére négy perc áll a rendelkezésetekre, segítségül odaírtuk a játékos neve után a nemzetiséget, elé pedig azt, hogy hány meccset játszott a sorozatban és hány gólt szerzett.
Jó játékot, a kvízt ide kattintva tudjátok elindítani.