
Fotó: Kristóf Lajos
Foglalkozása: az MTK csapatorvosa
Neve: Dr. Dreissiger Imre Kora: 63*
*Cikkünk 2015-ben jelent meg!
Néhány hónapja vette át dr. Szilágyi Györgytől a csapatorvosi munkát az MTK-nál. A Heim Pál Gyermekkórház ortopéd főorvosaként hogyan került a kék-fehérek kispadjára?
A futballal szorosan összefonódott az életem. Édesapám a Haladás csapatorvosa volt, és az általános iskolában Malonyai Péter volt a legjobb barátom, aki évtizedek óta sportújságíró. Az ő nagyapja vitt el minket először MTK-meccsre, azóta a Hungária körúti klub szurkolója vagyok. Az MTK utánpótláscsapatainál eddig is dolgoztam, és néhányszor már helyettesítettem Szilágyi doktor urat a felnőtteknél is, de hivatalosan az idén, tehát 2015 februártól vagyok én a csapatorvos. A sportnak egyébként is nagy szerepe van az életemben, ötvenegy évesen teljesítettem a maratonit, félmaratonit pedig rendszeresen futok.
Össze tudja egyeztetni a feladatkört a Heim Pálban végzett munkájával?
Kevés orvos van, aki egyetlen munkahelyen dolgozik, nem néznek rám szúrós szemmel. Az MTK-nál nagyon jó a stábom, amely teljessé teszi a klubnál végzett munkát, enélkül nem menne.
Ön állíthatta össze MTK-s csapatát?
Igen, szerencsére szabad kezet kaptam. Dr. Kincses Dániel van ott minden edzésen, és jelent nekem mindent, miközben én a kórházban vagyok; dr. Soós László ellátja az üzemorvosi teendőket, a sebészi beavatkozásokat dr. Béres György ortopéd főorvos tatai klinikáján végzik, és segíti a munkánkat Berkes István doktor úr is, aki az egész MTK sportorvosi koordinátora. A stáb tagjai a régi motorosnak számító masszőrök, Molnár István és Kiss János, valamint a gyógytornász, őket nem én hoztam. Külön köszönettel tartozunk dr. Szalai Klárának, aki a klubbal szerződött intézményben segít abban, hogy soron kívül jussunk MRI-vizsgálathoz, a röntgent és a labort pedig használhatjuk a Heim Pálban. Ilyen stáb nélkül nem lehetne jó munkát végezni.
Mi a csapatorvosi munka legjobb, legizgalmasabb része?
Ha az ember szeret egy klubot, akkor érzelmileg is nagyon sokat ad neki ez a munka, és akkor a játékosok egyéb problémáival is foglalkozik, mint a sérülések. Izgalmas és motiváló, hogy egy sérültet mennyi idő alatt lehet visszahozni a pályára. A szakmai igazgató részéről nem érezhető a presszió, de mindenki azt szeretné, hogy egy játékos minél előbb újra pályára léphessen. Azonban sok tényezőt figyelembe kell venni, a legfontosabb, hogy a futballista ne sérüljön rá korábbi sérülésére.
Mi a legszebb MTK-s futballemléke?
A legélesebben arra emlékszem, amikor Könyves Norbert az utolsó percben a félpályáról lőtt a Fradinak gólt. A játékosok közül is sokan a szívemhez nőttek, gyerekkoromban Becsei József volt a nagy kedvencem, később Illés Béla.
Interjú Bodnár Zalán
(Megjelent a FourFourTwo magazin 2015. júniusi számában.)